Facebook Google+ Twitter

"Zbaw nas ode złego" Ralpha Sarchiego i L. Collier Cool

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-06-29 18:32

"Zbaw nas ode złego" to tytuł książki Ralpha Sarchiego i L. Collier Cool , która za kilka dni trafi do rąk czytelników. Ukaże się nakładem Wydawnictwa Esprit.

 / Fot. mat. wydawnictwaKsiążka "Zbaw nas ode złego" została oparta na faktach. Autor Ralph Sarchie, jest weteranem nowojorskiej policji. Pracuje na 46. posterunku w południowym Bronxie. Walczy na co dzień z najbardziej brutalnymi przestępcami, czasem nie przebierając w środkach. Zbrodnie popełniane przez ludzi nazywa jednak tylko "złem wtórnym". Według niego istnieje też "zło pierwotne".

Po godzinach bada przypadki opętań i asystuje przy egzorcyzmach katolickiego księdza oraz współpracuje z małżeństwem Warrenów, demonologami znanymi z filmu "Obecność". Z biegiem czasu staje się świadkiem straszliwych zbrodni i nieludzkiego zła, którego nikt nie jest w stanie wyjaśnić czy zrozumieć, opierając się na racjonalnych przesłankach. Oko w oko staje ze światem demonicznym, który dokumentuje i opisuje, rzucając nowe światło na to, co mroczne i niewytłumaczalne.

Autor zabiera czytelnika w podróż do najniższych kręgów piekieł. Pokazuje makabryczne szczegóły mrocznych rytuałów, opowiada historię młodej niewinnej dziewczyny opanowanej przez demona, czy też domu rzekomo nawiedzonego przez ducha zamordowanej w XIX w. panny młodej, oraz wielu innych mrożących krew w żyłach przypadków działania mocy zła.

We wspomnieniach Ralpha Sarchiego możemy obserwować przerażające spotkanie zbrodni popełnianych przez ludzi ze światem nadnaturalnego zła, w którego istnienie często nie wierzymy a które mimo to wpływa na nasze życie.

"Zbaw nas ode złego"
Autor - Ralph Sarchie, L. Collier Cool
Tłumacz -Edyta Stępkowska
stron 448
Data wydania 2014-07-01
Wydawnictwo Esprit

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.