Facebook Google+ Twitter

"Zbieramy makulaturę- oszczędzamy lasy"

„Zbieramy makulaturę- oszczędzamy lasy”- to XIV edycja konkursu, którego celem jest dbanie o środowisko. Dzieci i młodzież, zbierając makulaturę, uczą się troszczyć o ekosystem.

 / Fot. public domain (plakat)Konkurs organizowany jest przez Stena Recycling, a swój udział mogą zgłaszać najmłodsi uczniowie z Gdyni i Gdańska do 30 września. Rozgrywka jest świetnym sposobem na zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży odnośnie znaczenia dbania o środowisko poprzez edukację ekologiczną, która ma na celu upowszechnianie pozytywnych wzorców poprzez oddawanie surowców do recyklingu. Każda tona zebranego i przetworzonego surowca to aż czternaście uratowanych drzew! Priorytetem uczestników jest zebranie jak największej ilości makulatury. Przedszkola i szkoły z najlepszymi wynikami zostaną nagrodzone, co jest doskonałą okazją do budowania świadomości środowiskowej.

XIV edycja konkursu „Zbieramy makulaturę- oszczędzamy lasy” organizowana jest również przez oddziały Stena Recycling w Siemianowicach Śląskich, Wrocławiu, Lublinie i Trzebieńczycach, gdzie można zgłaszać swój udział. W poprzedniej edycji udział wzięło łącznie 332 szkół i przedszkoli, które zebrały łącznie prawie 1000 ton makulatury. Wspólne zaangażowanie przynosi niezwykłe rezultaty- Stena Recycling ratuje każdego roku około 43 000 drzew!

Więcej informacji wraz z regulaminem na stronie: www.stenarecycling.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.