Facebook Google+ Twitter

Zbigniew Boniek chce być prezesem PZPN! To koniec Grzegorza Laty?

Zbigniew Boniek zgłosił oficjalnie swoją kandydaturę na prezesa PZPN!

Sonda

Kto powinien zostać prezesem PZPN?

 / Fot. PAP/Maciej KulczyńskiJak podał serwis eurosport.onet.pl, jeden z najlepszych polskich piłkarzy w historii postanowił ubiegać się o fotel prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej i wystartuje w październikowych wyborach na to stanowisko.

Boniek spotkał się dziś z liderami okręgów piłkarskich na naradzie, która odbyła się we Wrocławiu. Poprosił na niej o poparcie swojej kandydatury, oficjalnie informując o swojej decyzji. Na spotkaniu nie rozmawiano jednak o szczegółach poparcia dla jakiegokolwiek kandydata. Szef Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej - Kazimierz Greń, kiedyś zwolennik, a dziś zdecydowany przeciwnik obecnego prezesa Grzegorza Laty jest zadowolony z kandydatury Bońka. "Kto opowiada się za głębokimi zmianami w polskim futbolu, musi się cieszyć, że Zbigniew Boniek kandyduje na prezesa. To dobra wiadomość" - mówił. Dodał również, że "nie ma mowy o jednomyślności wśród związków wojewódzkich. Każdy zagłosuje w zgodzie z własnym sumieniem. Ja już wiem, kogo poprę".

W najbliższych wyborach obok Bońka wystartują także m.in. Grzegorz Lato, Roman Kosecki, Ryszard Czarnecki, a także prezes Kujawsko-Pomorskiego ZPN Eugeniusz Nowak i Wielkopolskiego ZPN Stefan Antkowiak. Możliwa jest również kandydatura Zdzisława Kręciny.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

puchacz
 • puchacz
 • 14.09.2012 19:47

ja mówie o kasie dla klubów... przecież te kluby to ledwo początek z końcem łączą .. klepią biedę i tyle bo co za kluby w polsce z budżetem kilkanaście milionów i to na ekstraklasę... koń by sie uśmiał .. chociaż to dziwne bo zarobki zawodników dzisiaj są dziesiątki razy większe niż tych dawniej ... a żaden nawet nie zbliża sie do ich klasy{ np. deyny lubanskiego gadochy itd dzieli niebotyczna przepaść!!! i ze tylu światowego formatu zawodników było akurat w jednym okresie czasu za górskego!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 13.09.2012 12:55

W tym układzie najlepszym prezesem byłby Ryszard Czarnecki - jest zdolny do wyrzucenia kacyków z PZPR i rozbicia starego układu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
JM
 • JM
 • 13.09.2012 12:13

Po co Bońkowi takie zajęcie ??? Jest z góry skazany na przegraną,tego syfu jaki jest w PZPN nie da się zreformować.Zniszczy sobie nazwisko.Chyba,żę potrzeba mu kasy ...???

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek Malicki
 • Jurek Malicki
 • 12.09.2012 21:17

Boniek sam porządku nie zrobi .
1) Musi najpierw wygrać wybory - co nie będzie łatwe bo tam siedzi od lat stary PZPR-owski beton.
2) Boniek niczego nie gwarantuje że będzie dobrym prezesem PZPN. Piłkarzem był dobrym ;trenerem niestety nie - a kto zagwarantuje, że będzie dobrym organizatorem w PZPN??
3) Boniek z racji charakteru ,niestety nie jest zbyt lubiany w środowisku piłkarskim i wśród działaczy, a niestety tak jest ,że autorytet w każdym dużym środowisku jest ważny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten cały p.z.p.n to najlepiej rozgonić tak dokładnie aby już nigdy się nie pojawiła ta ,,organizacja'' w całości!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@puchacz: pusta kasa w PZPN??? bez żartów...

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 12.09.2012 19:41

a mnie sie wydaje ze boniek wcale nie bedzie lepszy od laty .. bo i w czym? trenerem okazał sie kiepskim dużo krzyczy i na tym sie kończy...zresztą co można w sporcie dziś zrobić jak pusta kasa dawniej chociaż dotowały zakłady państwowe ..dziś mecenasów nie ma i tyle.. i mucha też plecie głupotyże niby za 16 lat będziemy potęga sportową.. kto w te banialuki wierzy???czasy potęgi gierkowskiej sie skończyły i przeszły do historii!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kazimierz W
 • Kazimierz W
 • 12.09.2012 18:15

Wybór Bońka niewiele zmieni w PZPN - ta sama mafia ,tylko skład inny. Poprzestawiają się tylko działacze!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.