Facebook Google+ Twitter

Zbigniew Boniek: Przeniesienie Euro do byłoby naszą porażką

W związku z piątkowymi wydarzeniami w Paryżu, prezes PZPN Zbigniew Boniek wzywa przedstawicieli władz państw europejskich o podjęcie odpowiednich kroków w celu zapewnienia maksimum bezpieczeństwa podczas przyszłorocznych mistrzostw Europy.

 / Fot. Bartek Syta/Polska Press- Chcielibyśmy się cieszyć, albo analizować mecz, ale to co się stało we Francji jest rzeczą tragiczną i nie mamy teraz siły myśleć o piłce. W imieniu związku, piłkarzy i wszystkich klubów chciałem złożyć wyrazy współczucia dla tych, którzy wczoraj zginęli w Paryżu. Te rzeczy ogromnie nas bolą - mówił na specjalnej konferencji prasowej prezes PZPN Zbigniew Boniek.

- Robi się coraz bardziej niebezpiecznie. Mamy wpływ na pewne stanowiska związane ze sportem, ale boimy się, że we krwi polskiej mlodzieży może w związku z tymi wydarzeniami pojawić się nienawiść spowodowana obawami o własne bezpieczeństwo. Apeluję więc do tych, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo, aby w końcu zrobili coś konkretnego, co sprawi, że piłkarze, ale także obywatele będą się czuć spokojnie. Zamiast tylko debatować trzeba wreszcie podjąć konkretne decyzje. Samo wyrażanie ubolewania nie wystarczy - dodał Boniek.

- Nasze przygotowania do mistrzostw nie ulegają zmianie. Również nie wierzę, że impreza mogłaby się odbyć w jakimkolwiek innym miejscu. Taka zmiana oznaczałaby klęskę nas wszystkich. Ciężko walczy się z przeciwnikami, których nie widać, ale wierzę, że tę walkę można wygrać. My jako związek gwarantujemy, że zrobimy wszystko, aby piłkarze byli bezpieczni. Zwrócimy się też do rządu o odpowiednie wsparcie w tej materii. Mimo wszystko ufam, że turniej we Francji będzie najlepszą imprezą tej rangi w ostatnim czasie. Kibice nie powinni wahać się w kwestii wyjazdu na Euro - zakończył prezes Boniek.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Boniek euro


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.