Zbigniew Bródka tuż za podium Pucharu Świata

W wyścigu holenderskim Polak zajął 3 miejsce, a w klasyfikacji generalnej PŚ kończy sezon na 4 pozycji. Trofeum padło łupem Holendra Verweija. Właśnie ten zawodnik przegrał z Bródką o trzy tysięczne sekundy olimpijskie złoto.

/ Fot. By Sasha Krotov (Own work) [CC-BY-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia CommonsW dzisiejszych zawodach triumfował Rosjanin Denis Juskow. Drugie miejsce zajął Verweij, a trzeci Bródka. Konrad Niedźwiecki zajął 13 miejsce, zaś Jan Szymański był 14.

W klasyfikacji generalnej PŚ zwyciężył Holender - Verweij. Wyprzedził Juskowa i Davisa. Zbigniew Bródka, który zgromadził 386 punktów zakończył sezon na 4 pozycji. Na dziewiątym miejscu skończył Niedźwiecki, a na 19 - Jan Szymański.
Przed zawodami Zbyszek był trzeci na swoim koronnym dystansie i miał szansę na obronę tego trofeum, które wywalczył rok temu. Szansą dla Bródki była specjalna punktacja. Bowiem, końcowe zawody są wyżej wyceniane.

Nie udało się, bo zarówno Amerykanin, jak i Holender musieliby skończyć zawody o kilka pozycji za Polakiem. Niemniej jednak sezon Zbigniew Bródka może zaliczyć do najbardziej udanych. W końcu zdobył indywidualnie upragnione złoto olimpijskie, a z kolegami z reprezentacji wywalczył brązowy medal.