Facebook Google+ Twitter

Zbigniew Bródka wystartuje w Tour de Pologne

Mistrza olimpijskiego w łyżwiarstwie szybkim zobaczymy w amatorskim Tour de Pologne. Początek zmagań 8 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej.

 / Fot. By Sasha Krotov (Own work) [CC-BY-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons"W okresie przygotowawczym do sezonu, czyli od kwietnia do września, przejeżdżam na rowerze od czterech do pięciu tysięcy kilometrów. Trudno to porównać z jazdą na łyżwach, to inny charakter wysiłku. W zeszłym roku z marszu miałem w Bukowinie czas 1:04, teraz chciałbym go poprawić" - mówi Zbigniew Bródka dla PAP. W tegorocznej edycji TdP najprawdopodobniej na starcie stanie nieco ponad dwa tysiące zawodników.

Będą organizowane rozmaite konkurencje. Specyficzna rywalizacja to np. mistrzostwa Polski strażaków. Będzie również etap, w którym trzeba będzie pokonać 174 km. Amatorzy będą musieli pokonać 38 km.

Udział w amatorskim TdP pozwala poznać trudności ścigania się na rowerze, ale również docenić walory tej rywalizacji.
Rok temu Zbyszek Bródka również wystartował i zajął 25 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz był najlepszy wśród strażaków. Zachęcam kolegów do startu. Nie tylko dla rywalizacji. Sprawność fizyczna jest przecież bardzo ważna w naszym zawodzie - powiedział nasz "złoty" strażak z Łowicza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.