31359 miejsce

Zbigniew Bródka zdobył złoty medal w biegu na 1500 metrów!

Zbigniew Bródka osiągnął fantastyczny czas w biegu na 1500 metrów w łyżwiarstwie szybkim i zdobył złoty medal! Zdecydowały tysięczne części sekundy!

/ Fot. PAPZbigniew Bródka biegł w jednej parze z legendą łyżwiarstwa szybkiego - Shanim Davisem. Polak osiągnął czas 1:45.00, zdecydowanie wyprzedził Amerykanina i wskoczył na pierwsze miejsce. W kolejnych biegach zbliżył się do niego jedynie Koen Verweij. Holender osiągnął identyczny czas i początkowo tablica wyników pokazywała, że zajął on ex-aequo z Bródką pierwsze miejsce. Dopiero po sprawdzeniu tysięcznych ułamków sekundy okazało się, że Polak był szybszy. Stwierdzenie, że Bródka wygrał o włos nie będzie w tym miejscu żadnym wyolbrzymieniem.

Pozostali Polacy nie zmieścili się w pierwszej dziesiątce. Jan Szymański ukończył zawody na 15. pozycji, a Konrad Niedźwiedzki zajął 20. miejsce.