Facebook Google+ Twitter

Zbigniew Chlebowski odchodzi z PO

Jak poinformował "Dziennik Wałbrzyski" Zbigniew Chlebowski złożył rezygnację i odchodzi z Platformy Obywatelskiej.

Zbigniew Chlebowski złożył rezygnację i odchodzi z Platformy Obywatelskiej. / Fot. PAP/Jacek Turczyk12 Sierpnia Poseł złożył rezygnację z członkostwa w partii - potwierdziła dla TVN24 dyrektorka biura poselskiego Chlebowskiego, Katarzyna Niewęgłowska. Wcześniej poseł, pytany przez TVN24, mówił, że nie może potwierdzić informacji o odejściu z partii.

Rezygnacja Chlebowskiego z Platformy Obywatelskiej spowodowana jest tym, że chce on wystartować w wyborach do Senatu.


Czytaj też: Chlebowski: afera hazardowa uratowała mi życie


Poseł zniknął z życia publicznego po wybuchu tzw. afery hazardowej w 2009 r. Wtedy także w dzienniku "Rzeczpospolita" ukazał się artykuł z danymi CBA, które oskarżały Zbigniewa Chlebowskiego i Mirosława Drzewieckiego (minister sportu) o działalność na rzecz biznesmenów z branży hazardowej. Poseł odpierał zarzuty mówiąc, że nie wywierał nacisków na urzędników i funkcjonariuszy publicznych.

W kwietniu 2011 prokuratura okręgowa w warszawie umorzyła śledztwo, ponieważ nie znalazła dowodów na złamanie prawa podczas tworzenia ustawy hazardowej.

W ostatecznym podsumowaniu raportu Sejmowej komisji hazardowej także jest informacja, że posłowie Platformy Obywatelskiej nie brali udziału w nielegalnym lobbingu. Innego zdania w tej sprawie byli posłowie opozycji.

Źródło:
TVN24.pl

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

wojsik
  • wojsik
  • 16.08.2011 15:10

Senat do likwidacji !!! Senat,mający mizerne uprawnienia ustawodawcze jest tylko swoistą przechowalnią [ale z wysokimi apanażami -dietami] dla nieudolnych ale ustosunkowanych polityków Jak pozbyć się zasużonego polityka,nie pasująocehgo do aktualnej sytuacji parti=po prostu stworzyć Mu warunki aby został SENATOREM tzw.kopniak w górę,albo awans na strych. Roczny koszyt utrzymanja sematu to przynajmniej ćwierć miliarda tak potrzebnych Rządowi złotówek.Raasumując Senat jest potrzebny polskiej polityce jak przysłowiowy pryszcz na ...zbóju

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i szerokiej drogi .

Komentarz został ukrytyrozwiń
LENIE
  • LENIE
  • 16.08.2011 13:16

DWIE GODZINY WYSI TAKI BŁĄD !! WSTYD!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Litość Boska
  • Litość Boska
  • 16.08.2011 12:58

PRAKTYKANTO, PAN CHLEBOWSKI PISZE SIE Z W I E L K I E J LITERY
jak każde nazwisko...... ŚPICIE TAM !!!???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.