Facebook Google+ Twitter

Zbigniew Ćwiąkalski o zabójstwie Krzysztofa Olewnika

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-21 08:00

Ustępujący minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski uważa, że nic nie wskazuje na polityczny charakter porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika. Zastrzegł jednocześnie, że w sprawę mogły być zaangażowane inne osoby ze środowisk kryminalnych.

Zbigniew Ćwiąkalski złożył rezygnację po tym, jak w poniedziałek samobójstwo popełnił kolejny z zabójców Krzysztofa Olewnika. Był trzecim ze skazanych w tej sprawie, który odebrał sobie życie w zakładzie karnym.

Zbigniew Ćwiąkalski powiedział, że jak dotąd nic nie wskazuje na udział osób trzecich w tych samobójstwach. Odrzuca jednocześnie zarzuty opozycji, jakoby bagatelizował te wydarzenia. Jak przypomniał, po samobójstwie Roberta Pazika do więzienia w Płocku został wysłany szef polskiego więziennictwa i wiceminister sprawiedliwości. Ćwiąkalski powtórzył, że jego dymisja ma charakter wizerunkowy, a nie merytoryczny. Jak zaznaczył, gdy tylko otrzymał informację o samobójstwie Roberta Pazika, wiedział, że może stracić stanowisko. Ustępujący minister poinformował także, że oficjalne złożenie urzędu nastąpi dziś po południu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.