Facebook Google+ Twitter

Zbigniew Girzyński o wyborach: nie biorę pod uwagę przegranej PiS

Współautorzy: Przemysław Maksym

- Nie zakładam ewentualności przegranej PiS i nie będę snuł rozważań na ten temat - mówił w "Podwieczorku w W24" Zbigniew Girzyński, poseł na Sejm RP z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

 / Fot. W24Nasz cotygodniowy cykl spotkań trwa nadal. Tym razem mieliśmy przyjemność gościć reprezentanta największej partii opozycyjnej, Zbigniewa Girzyńskiego.

Specjalnie dla Wiadomości24 pan poseł przedstawił linię programową Prawa i Sprawiedliwości, skomentował okres rządów Platformy Obywatelskiej, opisał członków PSL oraz opowiedział o stanowisku partii na temat ważnych kwestii społecznych.

Czytaj też: Rusza "Podwieczorek z W24"! Zaczynamy cykl spotkań z VIP-ami
Obejrzałeś:
Część 1: Zbigniew Girzyński dla W24: to my znacząco obniżyliśmy podatki
Część 2: Zbigniew Girzyński o wyborach: nie biorę pod uwagę przegranej PiS

Pozostały do obejrzenia:
Część 3: Zbigniew Girzyński o SLD: nikt w Polsce nie liczy się z Napieralskim
Część 4: Zbigniew Girzyński o PO: to ekipa, która woli grać w piłkę, niż rządzić

Zbigniew Girzyński jest z wykształcenia historykiem. Zajmował się dziennikarstwem, ma na swoim koncie kilka książek. Girzyński zainteresował się polityką już podczas studiów, kiedy to należał do Niezależnego Zrzeszenia Studentów UMK. W latach 1996-2001 był członkiem Ruchu Odbudowy Polski, później wstąpił do PiS. Po raz pierwszy mandat posła na Sejm RP zdobył w 2005 roku z okręgu toruńskiego. Wraz z żoną Beatą wychowuje syna Michała.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Radio Ma,ryja
  • Radio Ma,ryja
  • 09.05.2012 20:06

Kim jest Tadeusz Rydzyk
http://www.twojewiadomosci.com.pl/content/patriotyzm-o-rydzyka-chcia%C5%82-wyst%C4%85pi%C4%87-z-zakonu-poprosi%C4%87-niemc%C3%B3w-o-azyl-wysy%C5%82a%C5%82-do-polski-samo

Komentarz został ukrytyrozwiń
Radio Ma,ryja
  • Radio Ma,ryja
  • 09.05.2012 19:38

Mateuszu Brzezicki to może to sobie obejrzymy skoro nie można wysłuchać Mirzyńskiego.
To może to posłuchać i obejrzeć .
http://www.twojewiadomosci.com.pl/content/film-dokumentalny-o-tadeuszu-rydzyku-zobacz

Komentarz został ukrytyrozwiń
piernik toruński
  • piernik toruński
  • 09.05.2012 19:33

Dlaczego nie ma głosu .Jest tylko obraz ale nie słychać co mówi Girzyński.

Komentarz został ukrytyrozwiń
piernik toruński
  • piernik toruński
  • 09.05.2012 19:20

@Łukasz Brzezicki
Co stało na przeszkodzie by napisać więcej o tym specu z zawodu historyk.
Życiorys

Syn Włodzimierza i Heleny Girzyńskich. Wychowywał się w miejscowości Dąbrówki w gminie Bieżuń. W 1988 ukończył Szkołę Podstawową w Bieżuniu, a w 1992 zdał maturę w Liceum Ogólnokształcącym - Niższym Seminarium Duchownym w Płocku. W latach 1992-1997 studiował historię, w latach 1997-2001 doktoryzował się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Działalność naukowa

W 2001 obronił pracę doktorską nt. stosunków polsko-francuskich w latach 1945–1950 i podjął pracę jako wykładowca w Instytucie Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku. Autor wielu artykułów i trzech książek o tematyce historycznej. W 2002 uzyskał stypendium Polonia Aid Foundation Trust. Zajmuje się historią XX w. ze szczególnym uwzględnieniem polskiej polityki zagranicznej, dziejów Polonii i emigracji politycznej po 1945. Członek Polskiego Towarzystwa Historycznego i Włocławskiego Towarzystwa Naukowego.
Działalność społeczna i dziennikarska

W okresie szkoły podstawowej i średniej ministrant, zaangażowany w Ruch Światło-Życie i Krucjatę Wyzwolenia Człowieka. W okresie studiów zaangażowany w toruńskie duszpasterstwo akademickie (redemptorystów, a następnie jezuitów).

Zajmował się także dziennikarstwem i publicystyką. W latach 1993–1995 współpracownik Radia Maryja. W latach 2000-2002 był zastępcą redaktora naczelnego, a następnie redaktorem naczelnym oraz felietonistą toruńskiego miesięcznika regionalnego "PULS". Należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Od maja 2007 pełni funkcję prezesa Klubu Sportowego Pomorzanin Toruń.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze parę takich wypowiedzi pana Girzyńskiego i jemu podobnych jak ta o Tusku zdrajcy i kolaborancie, a PiS na pewno wygra niejedne wybory...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie myślałem że pan jako wykształcony człowiek będzie tak naiwny i wierzy w PiS jak w biblię.Nie myślałem że tacy jak pan są tak niwnie cyniczni wobec elektoratu i myślą tylko o sobie jako wszystko wiedzący i najmądrzejsi,że potrafią rządzić krajem wy tylko potraficie urządzać miesięcznice na Krakowskim Przedmieściu i robić zadymy w sejmie a nie potrficie zacząć współrzadzić dla dobra naszego kraju.To wszystko zawdzięczacie panu prezesowi który jest waszym guru i co on powie to wy paplecie za nim te jego głupie wywody.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.