Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27802 miejsce

Zbigniew Mazur nowym szefem LOT-u

Sebastian Mikosz zrezygnował ze stanowiska prezesa Polskich Linii Lotniczych, zastąpi go Zbigniew Mazur.

LOT, samolot / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:PLL_LOT.jpg&filetimestamp=20050621134706Były prezes najprawdopodobniej ustąpił ze stanowiska pod presją większościowego akcjonariusza LOT-u, resortu skarbu. Jak podaje biznes.gazetaprawna.pl Mikosz nie wywiązywał się z obietnic oraz nie uruchomił tanich lotów na krajowych trasach.

Problemy w Polskich Liniach Lotniczych trwały już od dawna. Mikosz rozpoczął restrukturyzację zatrudnienia i zaczął odzyskiwać stracone udziały LOT-u w polskim rynku. Mimo tego wiceminister, Zdzisław Gawlik, odpowiedzialny za LOT, nie był zadowolony z tempa zmian w spółce. Od LOT-u oczekiwano gwałtownych zmian majątkowych, a przede wszystkim wyprzedaży wszystkiego, co nie wiązało się z działalnością lotniczą.

Mikosz również nie wywiązał się z danego słowa w sprawie zwiększenia ofert połączeń w kraju. W wakacje miał wystartować LOTbus, jednak realizacja pomysłu nie doszła do skutku. Były prezes twierdził, że sukces LOTbusu zależał od wsparcia finansowego ze strony samorządów, którego - według Mikosza - nie było.

Pierwszą odwołaną osobą w spółce był Andrzej Oślizły (stanowisko wiceprezesa ds. finansowo - ekonomicznych), prawa ręka byłego prezesa. Tym posunięciem najprawdopodobniej rada nadzorcza chciała doprowadzić do rezygnacji szefa LOT-u.

Mikosz nie komentuje swojej decyzji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.