Facebook Google+ Twitter

Zbigniew Mirosławski maluje poezją

Zbigniew Mirosławski jest przede wszystkim pedagogiem. Od wielu lat uczy młodzież historii. Był dyrektorem Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie. Do dzisiaj sprawdza się jako plastyk, bo potrafi malować... poezją.

Zbigniew Mirosławski - tarnowski poeta. / Fot. Józef KomarewiczZbigniew Mirosławski jest przede wszystkim pedagogiem. Od wielu lat uczy młodzież historii. Był dyrektorem Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie. Do dzisiaj sprawdza się jako plastyk, bo potrafi malować... poezją. Warsztat poetycki zaczął doskonalić w latach siedemdziesiątych minionego stulecia w klubie literackim funkcjonującym w Pałacu Młodzieży w Tarnowie i prowadzonym przez Janinę Barczak. Później związał się z Korespondencyjnym Klubem Młodych Pisarzy w Tarnowie oraz Stowarzyszeniem Autorów Polskich. Poeta startował w wielu liczących się konkursach literackich zdobywając nagrody i wyróżnienia. Zbigniew Mirosławski został również opiekunem Grupy Młodych Autorów Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J.Słowackiego w Tarnowie i wydającej "Kajet Artystyczno Kulturalny".

Swoje wiersze tarnowski poeta publikował w wielu liczących się czasopismach literackich. Jak obliczył Zbigniew Mirosławski na swoim koncie ma przeszło trzysta publikacji na łamach prasy lokalnej i ogólnopolskiej. Opublikował kilka tomów wierszy, ostatni w minionym roku, wydany przez Koło Inteligencji Ludowej przy Zarządzie Powiatowym PSL o bardzo malarskim tytule "Wiodę rozmowy ze słońca zachodem". Natomiast w tym roku wiersz Zbigniewa Mirosławskiego został umieszczony w antologii, która ukazała się z okazji Światowego Dnia Poezji w Londynie pod honorowym patronatem Krzysztofa Zanussiego. Literat należy od wielu lat do grupy poetyckiej "Obserwatorium", pisze również wstępy do tomików młodych poetów. Często im udziela porad i prowadzi swego rodzaju "pocztę literacką" wykorzystując sieć.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.