Facebook Google+ Twitter

Zbigniew Preisner walczy z PiS: Nie jestem oszołomem, który wierzy w zamach

Zbigniew Preisner jest wściekły na PiS. Jego utwór, "Miejcie nadzieję", został wykorzystany w czasie obchodów trzeciej rocznicy pogrzebu Marii i Lecha Kaczyńskich. Artysta żąda przeprosin. I to nie byle jakich - na Wawelu. "Oświadczam publicznie: nie jestem żadnym wyznawcą religii smoleńskiej, nic mnie z tą grupą ludzi nie łączy" - mówi.

Kolejka chętnych do złożenia hołdu Ś.P. Prezydentowi i Pani Marii Kaczyńskiej, Warszawa, 14.4.2010, g. 16.40, widok od pl. Zamkowego / Fot. PaGaZbigniew Preisner uważa, że organizatorzy uroczystości bez jego zgody odtworzyli pieśń "Miejcie nadzieje". Z kolei PiS ostro zaprzecza: "W związku z informacjami medialnymi, dotyczącymi wczorajszych uroczystości upamiętniających 3. rocznicę pogrzebu śp. pary prezydenckiej, Prawo i Sprawiedliwość oświadcza, że podczas uroczystości organizowanych przez PiS nie został wykorzystany - odtworzony - żaden utwór Zbigniewa Preisnera" - poinformowało biuro prasowe partii.

Zbigniew Preisner / Fot. SławekPolski kompozytor muzyki filmowej oraz teatralnej domaga się jednak przeprosin. Żąda, aby ludzie odpowiedzialni za organizację rocznicy przeszli z Wawelu na Rynek i przez megafon przepraszali go za bezprawne wykorzystanie utworu. Jeśli tego nie zrobią - sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

"Oświadczam publicznie: nie jestem żadnym wyznawcą religii smoleńskiej, nic mnie z tą grupą ludzi nie łączy. Nie jestem żadnym oszołomem, który wierzy w jakiś zamach i tak dalej..." - ostro skwitował artysta. I dodał: "Mam tylko jedną prośbę do państwa z Prawa i Sprawiedliwości, żeby naprawdę dali mi święty spokój i przestali używać mojej twórczości do własnych, politycznych celów" - czytamy w Gazecie Wyborczej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Och, lekarz na sali :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo, co za miła okoliczność zobaczyć znów Pani komentarz... pierwszy po tak długiej przerwie. Witam serdecznie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Pani Jadwigo :-) :-):-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak słychać - w gronie wierzących smoleńskich marnuje głos Jacek Wójcicki; o wiele lepiej brzmiał w kabarecie Olgi Lipińskiej, śpiewając Gałczyńskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

PiS jest świetnym przykładem hasła "cel uświęca środki"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmmmm...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju, w grę wchodzą ciemne i groźne interesy amerykańskich neokonserwatystów oraz stojącego za nimi agresywnego odłamu lobby proizraelskiego. Są top ludzie nowego Imperium Brytyjskiego, którzy w przeciwieństwie do dawnego British Empire sprzed 1956 nie mają światu do zaoferowania nic naprawdę wartościowego. Tym bezwględniej chce narzucać swoją dominację reszcie świata. Całe PiS-RM oraz bezmyślne, autodestrukcyjne fobie znacznej części polskiego społeczeństwa to tylko narzędzia w rękach tej grupy światowych graczy.

Panu Preisnerowi (oraz temu adwokatowi, który doradza Macierewiczowi leczenie w wiadomym miejscu) oczywiście życzę powodzenia, chociaż na pokorę PiS-u bym na jego miejscu nie liczył.

Komentarz został ukrytyrozwiń

PiS nie pierwszy raz wykorzystuje cudzą twórczość do celów politycznych bez zgody autorów .
Złotousty Hofman zareagował mało dyplomatyczną wypowiedzią ; Preisner to polityczny kompozytor ......MAK i Millera .
Kto upomina się o swoje wróg nr 1.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obciach, obciach, obciach... :)
PiS jest kwiatkiem na kożuchu, który robi dobrą minę do złej gry i udaje, że pachnie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.