Facebook Google+ Twitter

Zbigniew Religa. Opowieść o człowieku ponadczasowym

W środę 9 marca, w drugą rocznicę śmierci kardiochirurga, który niejednemu człowiekowi przedłużył życie, widzowie telewizyjnej Jedynki, o godz. 22 mają okazję obejrzeć premierę filmu dokumentalnego: "Profesor od serca - Zbigniew Religa".

Prof. Zbigniew Religa otrzymał z rąk prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego najwyższe odznaczenie - Order Orła Białego. / Fot. www.prezydent.pl/Wikipedia CommonsZachęcam do obejrzenia tego filmu, ponieważ ogromnie wzrusza, ponadto ukazuje sylwetkę człowieka będącego postacią spiżową. Prof. Zbigniew Religa był człowiekiem błyskotliwym, pełnym pasji, radości życia i sympatii. Był mężczyzną, który stale nosił w sercu miłość do drugiego człowieka.

Autorka filmu, Halina Szymura (scenariusz i reżyseria) jest urzeczona skromnością profesora, który potrafił przez 15 lat nosić ten sam garnitur i nie zmieniać fryzury, a jednocześnie pełna uznania dla człowieka zdeterminowanego, niezłomnie walczącego o życie każdego powierzonego mu pacjenta.

Prof. Zbigniew Religa pochowany został w dniu 13 marca 2009 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w tzw. Alei Profesorskiej. / Fot. www.prezydent.pl/Wikipedia CommonsFilm ukazuje materiały archiwalne z pierwszych operacji (lata 1985-88), które w naszej świadomości stanowiły wówczas coś niewyobrażalnego. Wtedy też odnotowano największe sukcesy polskiego kardiochirurga, który wiedzy i praktyki nabył wcześniej w klinikach amerykańskich.

Film powstał dzięki współpracy Urzędu Miejskiego w Zabrzu oraz zabrzańskiemu sponsorowi, firmie Voigt. Prapremiera odbyła się w Zabrzu w drugą rocznicę śmierci profesora.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Mniej aktywna ostatnio bywam w sieci, to mnie pokarało przeoczeniem filmu, który obejrzałabym chętnie.
Może będzie powtórzony. TV oglądam też rzadko, ale na ciekawe zapowiedzi reaguję użyciem pilota.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesująca wiadomość i wierzę, że ten film trzeba zobaczyć. Religa był wspaniałym człowiekiem i długo będą ludzie go pamiętać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.