Facebook Google+ Twitter

Zbigniew Wassermann na prezydenta Krakowa?

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-09-13 11:45

Wszystko wskazuje jednak na to, że kandydatem PiS na prezydenta Krakowa może być Zbigniew Wassermann, minister–koordynator ds. służb specjalnych. Premier Jarosław Kaczyński skłania się do zatwierdzenia jego kandydatury.

fot. MWMEDIA Nie udało nam się wczoraj skontaktować z ministrem Wassermannem. Ustaliliśmy natomiast, że korzystnie wypada on w zamówionym przez PiS sondażu. Krakowscy politycy PiS nie chcieli zdradzić, jaki procent poparcia w sondażowych badaniach zdobył minister. Powiedzieli jedynie, że wyraźnie (o kilkanaście procent) zdystansował on dwóch innych potencjalnych kandydatów PiS czyli senatora Piotra Boronia i Ryszarda Terleckiego, szefa krakowskiego oddziału IPN.

Wassermann w sondażu miał też wyprzedzić kandydata PO posła Tomasza Szczypińskiego i osiągnąć porównywalny wynik z urzędującym prezydentem Jackiem Majchrowskim.

– To na starcie daje mu spore szanse na wejście do drugiej tury wyborów. Nikogo lepszego już chyba nie znajdziemy. Tylko Zbigniew Ziobro miałby szansę wygrać już w pierwszej turze, ale jest prawie niemożliwie, by zdecydował się kandydować – nie bez żalu mówi jeden z krakowskich działaczy PiS. – Wassermann ma wyraźny elektorat negatywny, ale jednocześnie jest bardzo rozpoznawalnym politykiem. To duży plus dodaje jeden z posłów PiS.

Od dwóch tygodni PiS gorączkowo poszukuje mocnego kandydata na prezydenta, bo okazało się, że wymieniany wcześniej senator Piotr Boroń ma małe szanse wygrać z urzędującym prezydentem Krakowa. Wyniki pierwszego sondażu skazywały go na porażkę już w pierwszej turze. PiS zaoferował start biznesmenowi Romanowi Klusce, ale ten odmówił. Fiaskiem zakończyła się także propozycja wystawienia wspólnego kandydata PiS i PO, jaką Zbigniew Ziobro złożył posłowi Janowi Rokicie.

Platforma nie zgodziła się poprzeć Ryszarda Terleckiego, szefa krakowskiego oddziału IPN. – Na wyłanianie wspólnego kandydata był czas trzy miesiące temu. Teraz taka propozycja jest mocno spóźniona i nie traktujemy jej poważnie. Mamy już swojego kandydata – komentował Paweł Sularz, szef PO w Krakowie.

NIT, ap

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.