Facebook Google+ Twitter

Zbigniew Ziobro - gorsza wersja Jarosława Kaczyńskiego?

Pośród komentatorów naszej sceny politycznej krąży opinia, że Zbigniew Ziobro ma wszelkie wady Jarosława Kaczyńskiego ale nie ma jego zalet.

Stanisław Michalkiewicz stwierdza na swojej stronie internetowej wprost, że Ziobro jest "gorszą edycją Jarosława Kaczyńskiego". Niewątpliwe tzw. ziobryści mają swój czas, jak to przeważnie bywa przy sprawnie zorganizowanym rozłamie.

Bo cóż takiego mówi Jacek Kurski? Prawo i Sprawiedliwość potrzebuje reform, ponieważ jej dotychczasowa formuła nie przynosi oczekiwanych efektów. Jeżeli PO w czasach kryzysu ekonomicznego, Smoleńska i wielu innych zaniechań, zwiększa swoje poparcie, a PiS traci, to znaczy, że przyczyna takiego stanu rzeczy tkwi w samym PiS, a nie tylko marnej kondycji polskiego społeczeństwa oraz niechętnych mediach.

Kto się z tą diagnozą nie zgodzi? Przecież to samo mówił Ziemkiewicz, którego ciężko jest zaliczyć do wyznawców prezesa. "Ziobryści" powtarzają, że prawica potrzebuje odnowy, odświeżenia, nowej siły, która skutecznie mogłaby powalczyć z PO. Bardzo celny strzał. Większość konserwatystów jest zawiedziona Jarosławem Kaczyńskim i de facto, przestaje wierzyć w jego przebudzenie, a pogarszająca się sytuacja międzynarodowa tylko radykalizuje wiarę w ten pogląd. Często spotykałem się z opinią, że to odejście różni się od poprzednich tym, że po raz pierwszy może powstać partia bardziej prawicowa niż sam PiS.

Widzę to inaczej, po raz pierwszy powstanie na fundamentach PiS ugrupowanie, które będzie miało lidera z prawdziwego zdarzenia, bo Zbigniew Ziobro to twarz polskiej polityki: jest młody, energiczny, bezkompromisowy, zdecydowany i przede wszystkim zdeterminowany. To jest wielki kapitał we współczesnej polityce i Jacek Kurski z pewnością umiejętnie z niego skorzysta. Trudno chyba znaleźć lepszego spin doctora w polskiej polityce. Tak więc, mamy dwóch bardzo zdolnych ludzi, którzy w duecie mogą zdziałać wiele.

A kto jest jeszcze poza nimi? Arkadiusz Mularczyk, Marzena Wróbel oraz Beata Kempa. Ta ostatnia przegrała niedawno głosowanie z Wandą Nowicką - to wiele mówi na jej temat. Co tu dużo mówić, w dużym stopniu ci ludzie byli obciążeniem dla PiS i jak ktoś mówił: "jak ja nienawidzę tych PiS-owców", to w gruncie rzeczy miał na myśli wspomniane persony. Dlatego Ziobro nie ma co liczyć na budowanie wielkiej prawicowej formacji na miarę PiS. Tomasz Wołek, zaciekły krytyk tej partii, powiedział, że "Solidarna Polska" składa się z najtwardszego jądra PiS, a to oznacza, że partia Ziobry nie ma co liczyć na poparcie mediów, chyba, że o czymś nie wiemy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Onufry Zgloba
 • Onufry Zgloba
 • 11.11.2011 22:40

po co pisac glupstwa p.LIBICKI

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 11.11.2011 15:40

ziobro to gorsza werja kaczynskiego bardziej tylko cyniczny i bezwzględny niemożliwe by rydzyk go popierał czy kościół dobre czasy dla ziobry by były za czasów inkwizycji

Komentarz został ukrytyrozwiń
wolnypolak.pl
 • wolnypolak.pl
 • 11.11.2011 12:09

Polska jest mocarstwem gospodarczym rząd Donalda Tuska stworzył nam raj na ziemi po co nam Ziobro?

Komentarz został ukrytyrozwiń
amelka -1
 • amelka -1
 • 11.11.2011 10:18

Czy torunski katabas Tata Dyrektor wie o tym że autentyczny Janosik był Słowakiem nazywał się Janos Juraj i za zamordowani plebana z Domalewic za Z I O B R O na haku powieszony został.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan kowalski
 • Jan kowalski
 • 11.11.2011 09:41

Uwielbiam takie sformułowania: ziobryści, persony, brakuje jeszcze tylko zakonu PC.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wojsik
 • wojsik
 • 11.11.2011 09:30

Żeby tylko "JANOSIK" Ziobro nie wyszedł na współpracy z Tatusiem Grzybkiem Zdrowym [jednym z większych holsztaplerów polskich] jak stoczniowcy gdańscy na świadectwach udziałowych przesłanych przez Polaków do torunskiej rozgłośni której byl Dyrektorem. A było tych świadestw kilka milionów....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.