Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

331 miejsce

Zbigniew Ziobro. Historia Prawdziwa

Tygodnik Newsweek Polska wydał książkę "Zbigniew Ziobro. Historia Prawdziwa" z serii " Po lupą z Newsweek Polska" przedstawiającą drogę obecnego ministra sprawiedliwości do władzy.

Seria "Pod lupą z Newsweek Polska" to książki o tematyce, której nie da się opisać w jednym artykule. Publikacje traktują np. o metodach represji, jakimi posługiwały się władze PRL w inwigilacji obywateli czy są reporterskim zapisem podróży po Afganistanie. "Zbigniew Ziobro. Historia Prawdziwa" autorstwa Andrzeja Stankiewicza i Piotra Śmiłowicza jest pierwszą książką z tej serii.

"Zbigniew Ziobro. Historia Prawdziwa" / Fot. okładka książkiTrzech kandydatów do fotela premiera. Dorn, Marcinkiewicz, Ziobro. Ten pierwszy odpada ze względu na kłopoty osobiste (zostawił żonę i dzieci dla młodej kobiety), choć Jarosław Kaczyński dobrze wie, iż Ludwik Dorn jest najbardziej doświadczonym politykiem z trójki kandydatów. Do tego przyjaciel braci od wielu lat. Drugi - Kazimierz Marcinkiewicz - doświadczenia nabrał w rządzie Jerzego Buzka, posiada kontakty w świecie biznesu, ale czy to wystarczy - zastanawia się Jarosław. Trzeci z kandydatów - Zbigniew Ziobro - najmłodszy ale z talentem politycznym. Oczywiste jest, że premierem nie zostanie Jarosław, który liczy na wygraną w wyborach prezydenckich swojego brata - Lecha. Ten zaś informuje brata, że gdy nie zostanie premierem zrezygnuje z kandydowania o fotel prezydenta RP. Obaj dobrze wiedzą, że dwóch braci na najwyższych stanowiskach w państwie nie spodoba się opinii publicznej – takie nowiny możemy przeczytać w publikacji.

Po wielogodzinnej rozmowie z Kamińskim i Bielanem Jarosław podejmuje decyzję o premierostwie Kazimierza Marcinkiewicza. Kazik - jak mówią do niego partyjni koledzy - zawdzięcza tę funkcję dzięki przechwalaniu się ówczesnego ministra sprawiedliwości swoją wygraną w wyborach do Sejmu (uzyskał 120 tys. głosów).

Zbigniew Ziobro - pochodzi z rodziny lekarzy. Matka - dentystka, ojciec - internista (zmarł w 2006 r.) Młody Ziobro często odnosi się do historii dziadka (od strony matki) o ojcu nie mówi wiele, być może ze względu na to, iż kiedyś reprezentował partię, którą teraz PiS wyklina. Działał w PZPR, był członkiem egzekutywy PZPR w Państwowym Przedsiębiorstwie Uzdrowisk Krynicko - Popradzkich. Do dziś Krystyna Ziobro - matka ministra ma zakład stomatologiczny w krynickim uzdrowisku. To była szanowana rodzina. Co prawda ojciec partyjny, ale byli wierzący. Spotykaliśmy się na mszach w kościele zdrojowym mówi znajomy Ziobrów z Krynicy - fragment książki.

Zbigniew nie poszedł w ślady rodziców i nie został lekarzem. Prawdopodobnie po konflikcie z ojcem postanowił iść na prawo. Dostał się na Uniwersytet Jagielloński. Nie wyróżniał się od innych. Studentem był raczej średnim. W większości przedmioty zaliczał na trójki. Miał problemy z zaliczaniem postępowania karnego. Jego wykładowcami byli m.in. prof. Andrzej Zoll - b. rzecznik praw obywatelskich oraz prof. Jacek Majchrowski - obecnie prezydent Krakowa. Swoją drogę do polityki zawdzięcza między innymi Janowi Rokicie oraz Mariuszowi Kamińskiemu - obecnie szef CBA.

Te i wiele innych nowinek na temat ministra możemy wyczytać w książce, która w całości jest jemu poświęcona.
Książka jest dystrybuowana w sieci Kolportel, Ruch, Empik, Inmedio i Relay oraz za pośrednictwem strony www.newsweek.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W jubileuszowym Newsweeku doskonała analiza Ziobry. Ma szanse wielkie na rpezydenturę. Po odstawieniu Marcinkiewicza nawet największe

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.