Facebook Google+ Twitter

Zbigniew Ziobro pisze do Kaczyńskiego: "Wyciągam rękę do zgody"

Nigdy dość uczuć i gestów ludzkich. Stanisław Jerzy Lec radził: "Bądźmy ludźmi, choćby tak długo, póki nauka nie odkryje, że jesteśmy, czym innym". To w polityce nie liczy się, bo polityka ma zimne kalkulacje, obliczone o ogrywanie przeciwnika. Dowodzi tego logika ćwiczeń uprawianych przez prezesa Kaczyńskiego wobec swoich wrogów. Wyciąga rękę do Ziobry, a ten pisze do niego list.

Uczeń uczy się od swojego mistrza i guru. Kiedyś mistrz i guru pisał listy do ucznia. Teraz uczeń pisze do niego. Mistrz i guru zwraca się do byłego ucznia – "Zbyszku wracaj". Zbyszek nie wróci, ale chce z mistrzem i guru współpracować. To zaledwie kilka zdań na temat najnowszej sensacyjki na linii: prezes Kaczyński – Zbigniew Ziobro. Był czas, kiedy prezes PiS pisał listy do swoich podwładnych partyjnych. Bo chciał ich trzymać z daleka i na krótkiej smyczy. Tak dla dyscypliny i pokory.

I trzymał. Niedługo. Część się urwała. Nie wytrzymała. Więc poszła precz. Prezes wyrzucił ich z hukiem. Dziś wzywa do siebie, do partii. Wzywa na manifestacji w Warszawie. Przez mikrofony podaje: "Zbyszku - wracajcie, w imię wyższych celów. Są nimi – zjednoczenie prawicy. I wygranie wyborów".

Zbigniew Ziobro wyrzucony z PIS - założył swoją partię - Solidarną Polskę. Twierdzi, że ma już tysiące członków. Dziś, w odpowiedzi na wezwanie prezesa Kaczyńskiego, wysłał list do prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego – informuje TVP Info, powołując się na „Wiadomości” TVP1. Zbigniew Ziobro formułuje w liście warunki współpracy obydwu partii: PiS i Solidarnej Polski.

W sobotnim marszu w Warszawie, w obronie Telewizji Trwam, obaj liderzy - PiS i Solidarnej Polski – byli jego głównymi organizatorami, a następnie aktorami politycznej gry. Jarosław Kaczyński w przemówieniu mówił i apelował: "Zwracam się do wszystkich. Zwracam się do ciebie, Zbyszku: zapomnijmy. Zapomnijmy o tym, co było złe. Idźmy razem". Ziobro odpowiedział: "Jarku – jesteśmy razem". Kaczyński wzywał, aby obie partie były razem, gdyż trzeba się zjednoczyć wokół wspólnego celu.

W nawiązaniu do sobotnich wezwań prezesa Kaczyńskiego, dzisiaj Zbigniew Ziobro postanowił wysłać list do prezesa. Zwrócił się do niego – jak informuje tvp.info - po imieniu: "Drogi Jarku". Zbigniew Ziobro napisał w liście, że wciąż jest krytyczny odnośnie do wewnętrznych mechanizmów w PiS.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

JW@
  • JW@
  • 25.04.2012 08:34

Panowie Kaczyński - Ziobro :trzeba się dogadać, bo trzeba wytaczkować agenturalną Platfomrę i skończyć z IIIRP, dość tego gówna ,zmiany są konieczne. Trzeba zrobić to, co zrobili Węgrzy,teraz porządek robią Czesi - my też możemy to zrobić!

Komentarz został ukrytyrozwiń
alojzy foltys
  • alojzy foltys
  • 24.04.2012 19:22

Czy naprawdę nie macie już o czym pisać, tylko bez przerwy o tych dwóch pajacach, co i kiedy który z z nich pierdnął i jak bardzo śmierdziało. Jarek do Zbynia, Zbynio do Jarka. czy to są problemy najistotniejsze decydujące o losach polaków. tyle poważnych zaniedbań, bezrobocie, bezdomność, kryzys a wy tylko PIS i RP
DROGI JARKU, KOCHANY ZBYNIU- A SZCZĘKI ZACIŚNIĘTE.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lipa
  • Lipa
  • 24.04.2012 18:59

Ten temat już wisi w necie . @ Autor tego nie śledzi ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.