Facebook Google+ Twitter

Zbigniew Ziobro: Przeleję pieniądze dla dr. G.

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-01-02 13:32

Za słowa "już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie" Zbigniew Ziobro musi zapłacić lekarzowi 30 tys. zł odszkodowania i przeprosić go w trzech głównych stacjach telewizyjnych.

W nowy rok były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wchodzi z bólem głowy. Nie z powodu szampańskiej zabawy w sylwestrową noc, ale na skutek decyzji Sądu Apelacyjnego w Krakowie. 30 grudnia wydał on klauzulę wykonalności wyroku w przegranym przez Ziobrę procesie z kardiochirurgiem Mirosławem G.

Kontrowersje wzbudziła zwłaszcza druga część wyroku, bo oznacza dla Ziobry wydatek kilkuset tys. zł. Tak więc oskarżony o łapówkarstwo i mobbing lekarz triumfuje. Jeśli w najbliższych dniach nie otrzyma od Ziobry odszkodowaniem, może na niego nasłać komornika.
Zbigniew Ziobro / Fot. Wojciech Barczyński/POLSKA
Ze Zbigniewem Ziobrą, byłym ministrem sprawiedliwości, rozmawia Mariusz Staniszewski

Kiedy wypłaci Pan odszkodowanie doktorowi G.?
Podobnie jak wiele innych osób uważam ten wyrok za niesprawiedliwy, zamierzam go zaskarżyć do Sądu Najwyższego, ale wcześniej przeleję odszkodowanie na konto dr. G. z zastrzeżeniem jego zwrotu w przypadku zmiany wyroku.

Jak się czuje były minister sprawiedliwości, który musi przeprosić człowieka oskarżonego o korupcję i zapłacić mu odszkodowanie?
A jakby się czuł pan jako dziennikarz, gdy po publikacji artykułu, w którym ujawnia pan jakieś patologie w życiu publicznym, dysponując dowodami, sąd nie dopuszcza tych dowodów, a nawet odmawia przesłuchania pana w charakterze świadka i w ekspresowym tempie, niespotykanym w Polsce, wydaje wyrok?


Ciąg dalszy wywiadu na polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.