Facebook Google+ Twitter

Zbigniew Ziobro przeprosił dr Garlickiego - politycy krytykują

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-10 11:59

Politycy krytykują przeprosiny Zbigniewa Ziobry pod adresem doktora Mirosława Garlickiego.

Nakazane przez sąd oświadczenie pojawiło się wczoraj w wieczornych blokach reklamowych TVP, TVN i Polsatu tuż po głównych wiadomościach. Przez 10 sekund na zielonej planszy można było przeczytać napisany drobnymi literami tekst przeprosin.

Oświadczenie ukazało się po ponad roku od uprawomocnienia się wyroku sądu, choć były minister sprawiedliwości miał na to 14 dni.

Rzecznik rządu Paweł Graś z PO uważa formę przeprosin Ziobry za skandaliczne. Jego zdaniem sytuacja, w której musimy czekać ponad rok, by były minister sprawiedliwości wykonał prawomocne orzeczenie sądu urąga dobrym manierom. Jest to żenujące. To wystawia mu bardzo złe świadectwo" - dodał Graś.

Przeprosiny Ziobry nie podobały się również Wojciechowi Olejniczakowi z SLD. "Po ludzku trzeba powiedzieć przepraszam. Nie wiem, skąd wzięły się tego typu zabiegi, ale nie wynikają one na pewno z polskiej tradycji" - dodał eurodeputowany.

Szef BBN Aleksander Szczygło twierdzi z kolei, że forma przeprosin Ziobry jest w tej sprawie kwestią drugorzędną. "Jeżeli sąd dopuścił tego typu formę, to tak się stało. Inną sprawą jest, czy osoba, która jak doktor Garlicki, posiada tak duże umiejętności w swoim zawodzie, może być przeświadczona, że wszystko jej wolno" - powiedział Szczygło.

Z kolei Stanisław Żelichowski z PSL uważa, że forma przeprosin Ziobry była co najmniej niestosowna. "Gdyby był niskim rangą urzędnikiem, to mógłby sobie na coś takiego pozwolić. Był jednak ministrem sprawiedliwości. Nie twierdzę, że złamał jakieś przepisy prawne, natomiast czasami dobrze jest uderzyć się we własne piersi, a tego zabrakło" - dodał polityk PSL.

Krakowski sąd nakazał Zbigniewowi Ziobrze przeprosić doktora Mirosława Garlickiego za słowa "już nikt nigdy przez tego Pana życia pozbawiony nie będzie". Były minister sprawiedliwości wypowiedział te słowa podczas konferencji prasowej w kilka dni po zatrzymaniu kardiochirurga.
Sam Zbigniew Ziobro uważa, że wyrok sądu jest niesprawiedliwy. Ziobro mówił dziennikarzom, że aby opublikować przeprosiny, musiał zaciągnąć kredyt.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.