Facebook Google+ Twitter

Zbigniew Ziobro rzeczywiście odejdzie z polityki?

Pod koniec przyszłego roku w Sejmie może zbraknąć jednego z najbardziej rozpoznawalnych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro chce odejść.

Zbigniew Ziobro potwierdził w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" swój zamiar rezygnacji z bieżącej polityki na szczeblu krajowym - donosi serwis onet.pl. Ziobro zapowiedział też, że prawdopodobne jest iż wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Byłego ministra sprawiedliwości, oskarżanego m. in. o pomówienia (ostatnio przegrał proces z kardiochirurgiem Mirosławem Garlickim, którego dotyczyły wcześniejsze pamiętne słowa Ziobry: "Już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie'') nie zniechęca nawet fakt, że praca eurodeputowanego traktowana jest przez większość polityków jako - w zależności od powodów - rodzaj politycznej emerytury lub zsyłki.

Zbigniew Ziobro co prawda tłumaczy, że przyczyną jego odejścia z polskiej polityki jest "kampania oskarżeń, której celem stał się od blisko 12 miesięcy", a także, że po prostu "chce odpocząć", ale - jak wskazuje "Nasz Dziennik" - w grę może wchodzić przede wszystkim kwestia immunitetu, jaki dostałby, gdyby zasiadł w ławach Parlamentu Europejskiego.

Źródło: onet.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Konkluzja słuszna, grunt pali się pod stopami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzeba przyznać, że poseł Zbigniew Ziobro jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych polityków polskich. Osobiście przyznaje, że nie popieram jego metod nagrywania partnerów w trakcie rozmów. patrz dyktafon z nagraniem rozmowy z Lepperem, bo uważa wszystkich za potencjalnie podejrzanych. Faktycznie praktycznie chyba chce też schronić się pod parasol immunitetu Parlamentu Europejskiego, przed grożącymi mu procesami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.