Facebook Google+ Twitter

Zbigniew Ziobro rzeczywiście odejdzie z polityki?

Pod koniec przyszłego roku w Sejmie może zbraknąć jednego z najbardziej rozpoznawalnych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro chce odejść.

Zbigniew Ziobro potwierdził w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" swój zamiar rezygnacji z bieżącej polityki na szczeblu krajowym - donosi serwis onet.pl. Ziobro zapowiedział też, że prawdopodobne jest iż wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Byłego ministra sprawiedliwości, oskarżanego m. in. o pomówienia (ostatnio przegrał proces z kardiochirurgiem Mirosławem Garlickim, którego dotyczyły wcześniejsze pamiętne słowa Ziobry: "Już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie'') nie zniechęca nawet fakt, że praca eurodeputowanego traktowana jest przez większość polityków jako - w zależności od powodów - rodzaj politycznej emerytury lub zsyłki.

Zbigniew Ziobro co prawda tłumaczy, że przyczyną jego odejścia z polskiej polityki jest "kampania oskarżeń, której celem stał się od blisko 12 miesięcy", a także, że po prostu "chce odpocząć", ale - jak wskazuje "Nasz Dziennik" - w grę może wchodzić przede wszystkim kwestia immunitetu, jaki dostałby, gdyby zasiadł w ławach Parlamentu Europejskiego.

Źródło: onet.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Konkluzja słuszna, grunt pali się pod stopami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzeba przyznać, że poseł Zbigniew Ziobro jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych polityków polskich. Osobiście przyznaje, że nie popieram jego metod nagrywania partnerów w trakcie rozmów. patrz dyktafon z nagraniem rozmowy z Lepperem, bo uważa wszystkich za potencjalnie podejrzanych. Faktycznie praktycznie chyba chce też schronić się pod parasol immunitetu Parlamentu Europejskiego, przed grożącymi mu procesami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.