Facebook Google+ Twitter

Zbigniew Ziobro straci immunitet?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-07 13:27

Po południu na biurko ministra sprawiedliwości mają trafić dokumenty wraz z wnioskiem do Sejmu o uchylenie immunitetu dla Zbigniewa Ziobry.

Zbigniew Ćwiąkalski powiedział, że skieruje wniosek do Sejmu po zbadaniu argumentów uzasadnienia prokuratorskiego. Wcześniej musi jednak upewnić, czy uzasadnienie daję do tego podstawę.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski przyznaje, że ma wątpliwości co do legalności postępowania swojego poprzednika. Zaznacza, że gdyby nie notatka służbowa prokuratora, który był w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości z aktami mafii paliwowej, nie było by po tej wizycie śladu.

Zbigniew Ćwiąkalski powiedział, że nie jest tak, że można udostępniać materiał dotyczące śledztwa komu się chce i wozić je do siedziby partii politycznej, czy biura poselskiego.

Minister sprawiedliwości poprosił prokuraturę o przegląd sytuacji w sprawie mafii paliwowej. Zaznaczył, że podjęto w niej dużo wątków, rozciąga się w czasie i trzeba zadecydować o sprawach gotowych do zakończenia.

Płocka prokuratura chce postawić Zbigniewowi Ziobrze zarzuty przekroczenia uprawnień służbowych i ujawnienia tajemnicy służbowej. Były minister sprawiedliwości zapoznał z aktami dotyczącymi śledztwa w sprawie mafii paliwowej, szefa swojej partii Jarosława Kaczyńskiego, gdy ten nie pełnił jeszcze funkcji premiera.

Zbigniew Ziobro tłumaczy, że Jarosław Kaczyński był wtedy członkiem Rady Bezpieczeństwa Narodowego, a w wyjątkowych wypadkach prokurator może podjąć decyzję o zapoznaniu innych osób z aktami sprawy. Zdaniem Ziobry tak właśnie było w tym przypadku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.