Facebook Google+ Twitter

Zbigniew Ziobro w Ostrowcu Świętokrzyskim

Blisko 40 minut czekali w niedzielę mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego w sali teatralnej Domu Parafialnego Michael na spóźniającego się Zbigniewa Ziobrę, posła Prawa i Sprawiedliwości, kandydata na eurodeputowanego.

Na mównicy kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego: Zbigniew Ziobro. / Fot. Krzysztof KrzakPoseł Jarosław Rusiecki, partyjny kolega byłego Ministra Sprawiedliwości tłumaczył powód spóźnienia tym, iż Zbigniew Ziobro, odbywający obecnie "przedwyborczą turę" po województwie świętokrzyskim, każdego wieczoru wraca do rodzinnego Krakowa (choćby po to, by sprawdzić, czy nie otrzymał kolejnego wezwania do prokuratury), dlatego nie zawsze udaje mu się być na czas w kolejnym miejscu spotkania z wyborcami.W oczekiwaniu na przybycie Zbigniewa Ziobry (od lewej) - posłowie PiS: Jarosław Rusiecki, Krzysztof Lipiec, Marek Kwitek i posłanka Maria Zuba. / Fot. Krzysztof Krzak

Zbigniew Ziobro skupił się na początku swojego spotkania z mieszkańcami Ostrowca na podsumowaniu dotychczasowych rządów Donalda Tuska. Żadna z obietnic dawanych społeczeństwu przez Platformę Obywatelską podczas kampanii wyborczej sprzed "półtory" (oryginalna forma wielokrotnie używana przez byłego ministra) roku nie została, zdaniem Ziobry, dotrzymana. Ani wysokie zarobki dla młodych lekarzy, ani podwyżki płac w strefie budżetowej, o wzroście rent i emerytur nie wspominając... Nie poprawiła się sytuacja rolników i służb mundurowych. - Czy widzicie państwo wolę rządzących, aby tę sytuację w najbliższej perspektywie zmienić? - pytał minister w rządzie Jarosława Kaczyńskiego i zaraz odpowiadał: - Mam podstawy sądzić, że nikt, kto uważnie obserwuje czyny, a nie słowa, takich działań nie dostrzeże.

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości chwalił się natomiast dokonaniami swojej formacji politycznej z czasów, gdy była ona u władzy. - Nie rzucaliśmy słów na wiatr - mówił. - Przestępczość kryminalna za naszych rządów spadła o 21 procent,co przekładając na konkretne liczby daje około 900 przestępstw dziennie mniej. Wyraźnie wzrosło poczucie bezpieczeństwa Polaków.Liczba wykrytych, także w kręgu ludzi sprawujących władzę, przestępstw korupcyjnych zwiększyła się o 100 proc. To był wynik naszej woli, naszej determinacji, mimo wielu przeszkód, na które natykaliśmy się. Czy to samo możecie państwo powiedzieć o rządach Platformy Obywatelskiej?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

40 minut spoznienia i... tak mało założeń, a jedynie krytyka przeciwników? Hmmm..poparcia to ja wielkiego posłowi nie wróżę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki za relację. Miałem iść, ale skutecznie odstraszyło mnie miejsce, w jakim to spotkanie zostało zorganizowane. Od razu wiedziałem w jakim to nie będzie utrzymana rozprawa Pana Ziobry. "Co złego, to nie my, to oni, my przecież zrobiliśmy to, to i to...".

Dzisiaj miał być też Pawlak w Ostrowcu, ale nie poszedłem, bo lekcje miałem. Szykujesz może relację :>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.