Facebook Google+ Twitter

Zbigniew Ziobro: Ważniejsza ofiara czy pedofil?

Zbigniew Ziobro jest politykiem bezkompromisowym. Takim też był ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym. Odpowiadał na pytania Krzysztofa Grzesiowskiego z Polskiego Radia.

Lider Solidarnej Polski zawsze budzi zainteresowanie swoimi planami na przyszłość. Zgoła inaczej rysuje się rozmowa w temacie jaki wymusza atmosfera ostatnich dni. Jednakże rozmiłowani w polityce siarki i żelaza powinni być ukontentowani. Gość Polskiego Radia odpowiadał na pytania Krzysztofa Grześkowiaka, którego osobowość stanowi o pewnym niedościgłym artyzmie erystycznej ekwilibrystyki i renomie "Sygnałów Dnia."


Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej; wikipedia; licencja: CC3.0 / Fot. Patryk MatyjaszczykTak więc, tematem wiodącym pozostał rozmediatyzowany Mariusz Trynkiewicz. Rewelacje z ostatnich 24 godzin ustawiły niejako rozmowę. Zbigniew Ziobro zdaje się podzielać opinie specjalistów, że jest "bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że jeśli będzie miał okazję, to znowu może sadystycznie zgwałcić i zamordować dziecko. Jeśli te informacje są prawdziwe, zastrzegam." Odniósł się tym samym do tajemniczych odkryć jakie poczyniono w więziennej celi Trynkiewicza. Oczywiście, dostrzega przy tym czynniki powodujące taki stan rzeczy i zakreśla obrazową paralelę: "To jest swoisty akt oskarżenia wobec tych polityków, którzy mieli odpowiednio dużo czasu, aby wprowadzić takie zmiany w prawie, które uniemożliwią wyjście temu groźnemu przestępcy, zabójcy na wolność, a jednak zlekceważyli ten czas." Jego stanowisko jest ogólnie zrozumiałe: "Dziś prawdopodobnie Trynkiewicz, niestety, wyjdzie na wolność."*

Zbigniew Ziobro orientuje się dostatecznie w realiach więziennego życia skazanych i zaznacza, że Mariusz Trynkiewicz nie był "więźniem pod specjalnym nadzorem." Odbywał karę zgodnie z założonym procesem oddziaływania terapeutycznego i były to warunki "luzackie niemalże." Jednakże nie sposób uśpić czujności Zbigniewa Ziobry sielskim obrazem resocjalizacji więźnia: "Dwa lata temu skierowałem do ministra sprawiedliwości gotowy projekt ustawy zmieniającej kodeks karny, do pana ministra Gowina, który pozwalał zamknąć tego człowieka na kolejne lata (...) I przez rok czasu obserwowaliśmy chocholi taniec, pan minister Gowin w każdym medium, gdzie się pojawiał, opowiadał, że on zagwarantuje, że taki Trynkiewicz nie wyjdzie na wolność i nic nie robił." Oczywiście, wypowiedzi byłego ministra nie mają charakteru teorii spiskowych, są jedynie trzeźwą oceną sytuacji: "Trynkiewicz wychodząc na wolność, powinien przybić piątkę panu ministrowi Gowinowi i panu Donaldowi Tuskowi." Nie jest to budujący obrazek.

Kwestia, która towarzyszy rozmowom o więziennictwie i powraca zawsze to koszty miesięcznego utrzymania przykładowego "Trynkiewicza i jemu podobnych (...) w tym superluksusowym ośrodku (...) 60 tysięcy złotych. Czyli w skali roku to około 700 tysięcy złotych, to jest cena najbardziej luksusowego mercedesa klasy S z kosmicznymi dodatkami. A propozycja, jaką przedkładała Solidarna Polska, to było 2,5 tysiąca złotych." Z pewnością jest to propozycja kusząca, ale można gdybać, że nic nie ulegnie zmianie zanim Polska nie przystąpi do strefy euro. Z Trynkiewiczem, czy bez niego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Panie Ziobro, co pan zrobił w tej sprawie, gdy mógł Pan mieć wpływ na dzisiejszą sytuację?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Ziobro prezentuje poglądy populistyczne. Poszanowanie prawa i państwa na skutek działań polityków ulegają załamaniu, a są to podstawy istnienia społeczeństwa. Prasa, radio, telewizja, media elektroniczne żerują na najniższych instynktach odbiorcy, a politycy ulegają temu trendowi. Nie można łamać podstaw prawa, bo utraci się zaufanie społeczeństwa, a to może prowadzić do anarchii. Doraźne działania w zakresie stanowienia prawa to niestety smutna polska rzeczywistość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.