Facebook Google+ Twitter

Zbigniew Ziobro zeznawał w płockiej prokuraturze

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-21 07:14

Poseł PiS Zbigniew Ziobro przez 9 godzin składał wyjaśnienia w płockiej Prokuraturze Okręgowej. Były minister sprawiedliwości odpowiadał na pytania śledczych w związku z zarzucanym mu ujawnieniem Jarosławowi Kaczyńskiemu akt śledztwa dotyczącego mafii paliwowej.

Po wyjściu z prokuratury Zbigniew Ziobro powiedział, że złożył obszerne wyjaśnienia i jest przekonany, że sprawa nie będzie miała dalszego ciągu, bo nie popełnił żadnego przestępstwa. "Wszystko co zrobiłem będąc ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym służyło walce z mafią paliwową i jest raczej powodem do chwały"- mówił Ziobro.

Jednak prokurator zarzucił byłemu ministrowi sprawiedliwości, że na przełomie 2005 i 2006 roku przekroczył swoje uprawnienia polecając prokuratorowi krakowskiej Prokuratury Apelacyjnej, by ten udostępnił protokoły przesłuchań jednego ze świadków zeznających w sprawie tzw. mafii paliwowej Jarosławowi Kaczyńskiemu, który był osobą do tego nie uprawnioną. Tym samym - według prokuratury - naruszył tajemnicę służbową. Zbigniew Ziobro ma od teraz status podejrzanego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.