Facebook Google+ Twitter

Zbiórka krwi przy kościele w Wojnowicach

24 czerwca 2012 r. w godzinach od 8 do 13 w parafii Brata Alberta Chmielowskiego odbył się tradycyjny już od lat pobór krwi, w specjalnie do tego przygotowanym ambulansie.

 / Fot. Fot.Justyna BartkowiakParafianie mają możliwość spełnienia dobrego uczynku. W kampanię zaangażowały się Parafialne Zespoły Caritas, pracownicy, duchowni, młodzież i ludzie w całej Polsce.

Były osoby, które wcześniej wpisały się na listę, aby oddać "cenny skarb". Każdy mógł oddać krew. Oddając krew nic nie tracimy, ale mamy pewność, że robimy coś dobrego dla chorych i potrzebujących tego najcenniejszego daru. Warto pamiętać, że krew mogą oddać osoby zdrowe, które mieszczą się w przedziale wiekowym 18-65 lat. Czas poboru wydłużył się.

Wynik - ponad 22 litrów krwi - jest wynikiem rewelacyjnym. Pobrana krew będzie przewieziona do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, skąd będzie spożytkowana w szpitalach.

Błogosławiony Jan Paweł II w Światowym Dniu Krwiodawców w roku 2004 powiedział: "Oddawać własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To dar życia... Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą coraz liczniejsi we wszystkich częściach świata."

Zobacz zdjęcia.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tomasz
  • Tomasz
  • 28.06.2012 17:32

Gratulacje za rewelacyjny wynik. Tak trzymać!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.