Facebook Google+ Twitter

Zbiórka na czołg

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-06-27 07:38

IS-2 - czołg produkcji radzieckiej, który przeszedł szlak bojowy z polską armią, a od ponad 40 lat stoi przed Muzeum Czynu Zbrojnego na os. Górali w Krakowie, potrzebuje gruntownego odnowienia i konserwacji.

Jego blachy pordzewiały, pojawiły się w nich dziury, a Muzeum Czynu Zbrojnego nie ma na tyle funduszy, by swój eksponat odnowić. Renowacji militarnego zabytku chce się podjąć Muzeum Lotnictwa Polskiego.
- Poprosił nas o to Józef Zubrzycki, znakomity pilot a takim ludziom się nie odmawia - mówi Krzysztof Radwan, dyrektor MLP. Dyrektor Radwan obejrzał już czołg. Ocenił, jakich remontów wymaga. - W grę wchodzi staranna konserwacja i zabezpieczenie przed korozją. Na pewno trzeba będzie usunąć z czołgu stare powłoki i położyć nową farbę. Z pracami chcemy ruszyć jak najszybciej, jednak poczekamy aż upały zelżeją - wyjaśnia.
Na razie Muzum nie ma potrzebnych na konserwację pieniędzy, planuje jednak je zdobyć. Zbiórkę na odnowienie czołgu ogłosiło wcześniej samo MCZ, prowadzi ją również Towarzystwo Miłośników i Rozwoju Nowej Huty.
Małgorzata Stuch/Gazeta Krakowska
 


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zbórka na czołg..a to dobre !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.