Facebook Google+ Twitter

Zbiórka na operację Moniki Kuszyńskiej

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-07-17 08:00

Polska Fundacja Muzyczna zaraz po wypadku łódzkiego zespołu Varius Manx uruchomiła specjalne subkonto na rzecz poszkodowanych muzyków. Teraz postanowiła skoncentrować się na pomocy Monice Kuszyńskiej, wokalistce grupy.

Niedawno wydany singiel Varius Manx - Tyle siły mam... W wypadku rannych zostało troje muzyków Varius Manx. Michał Marciniak po skomplikowanym złamaniu obojczyka wraca do zdrowia. Jego stan jest stabilny. Robert Janson jest po dwóch operacjach kręgosłupa. Ma uszkodzone płuca i nerki. Czeka go długotrwała rehabilitacja, zwłaszcza że wystąpiły powikłania pourazowe. Monika Kuszyńska doznała skomplikowanego urazu kręgosłupa i rdzenia kręgowego. Istnieje niebezpieczeństwo, że nie będzie mogła chodzić.

- Nadzieją dla Moniki może być podjęcie eksperymentalnego leczenia operacyjnego za granicą - wyjaśnia Tomasz Kopeć, reprezentujący zarząd Polskiej Fundacji Muzycznej. - To kosztowny zabieg i nie ma możliwości, aby takie leczenie zostało zrefundowane przez NFZ. Próby operacji w oparciu o hodowlę komórek macierzystych podejmują ośrodki medyczne w Izraelu, Portugalii i USA. Jeśli któraś z klinik zostanie zarekomendowana przez lekarzy opiekujących się Moniką, będziemy się starali pomóc w sfinansowaniu takiego zabiegu. (dp)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.