Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15200 miejsce

Zbiórka żywności. Podziel się posiłkiem!

Już w najbliższy piątek i sobotę Ogólnopolska Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem! Akcja organizowana przez Banki Żywności rusza już w ten weekend!

 / Fot. Federacja Polskich Banków ŻywnościJuż w najbliższy piątek i sobotę Ogólnopolska Zbiórka Żywności
Podziel się Posiłkiem!

42 000 wolontariuszy, 4 000 sklepów spożywczych, 540 miejscowości to dwunasta już zbiórka żywności Podziel się Posiłkiem.
Akcja organizowana przez Banki Żywności rusza w najbliższy piątek! Wszystko z myślą o najuboższych, niedożywionych dzieciach żyjących
w Polsce. W Polsce ponad 10% dzieci do 18 roku życia żyje w skrajnym ubóstwie! To aż milion młodych osób. Z myślą o nich Banki Żywności zachęcają do podzielenia się zakupami w najbliższy weekend. Lista sklepów, w których można wziąć udział w zbiórce znajduje się na stronie bankizywnosci.pl.
Co zrobić by realnie wesprzeć dzieci i młodzież żyjące w skrajnym ubóstwie w Polsce?
Banki Żywności zachęcają by do listy zakupów na najbliższy weekend dopisać kilka produktów. Artykuły rekomendowane przez Bank Żywności to: mąka, mleko, płatki śniadaniowe, konserwy, przetwory owocowe i warzywne oraz mąka. Będzie można je przekazać wolontariuszom Banków Żywności w sklepach spożywczych zaraz za kasami. Produkty przekazane podczas zbiórki, trafią do magazynów Banków Żywności. Tam zostaną posortowane, zważone i policzone. Następnie będą przekazane podopiecznym organizacji charytatywnych, które systematycznie wspierają dzieci z najuboższych rodzin takich jak jadłodajnie, domy samotnej matki, świetlice, domy dziecka.
Milion dzieci, milion posiłków
Początek roku szkolnego to trudny okres. Rodzice i opiekunowie zwykle stają przed trudnymi wyborami – czy kupić szkolne przybory, jesienne ubrania, czy przygotować posiłki dla dzieci. Dlatego, co roku w partnerstwie z firmą Danone organizujemy zbiórkę żywności Podziel się Posiłkiem. Szacujemy, że uda nam się zgromadzić produkty spożywcze, z których będzie można przygotować milion posiłków dla dzieci. Ja też, jak co roku z rodziną wezmę
w niej udział kupując kilka produktów spożywczych.
– mówi Marek Borowski Prezes Zarządu Federacji Polskich Banków Żywności.

Podziel się Posiłkiem realnie w internecie
Do końca października na portalu charytatywni.allegro.pl/podzielsieposilkiem można wziąć udział w zbiórce żywności i kupować paczki z żywnością za 5, 10, 15 i 50 zł. Każda paczka to odpowiednio 3, 6, 7 lub 15 posiłków dla dzieci. Bankom Żywności udało się wynegocjować specjalną cenę na produkty spożywcze. Dzięki uprzejmości Auchan Direct, każda paczka zawiera od kilku do kilkunastu produktów spożywczych.

Federacja Polskich Banków Żywności - jesteśmy wspólnotą Banków Żywności.
Ratujemy żywność przed zmarnowaniem. Wspieramy żywnością osoby najbardziej potrzebujące w Polsce.
Naszą misję realizujemy przez pozyskiwanie nadwyżek żywności od sieci handlowych, darowizn żywności od producentów i rolników. Organizujemy zbiórki żywności. Realizujemy Europejski Program Pomocy Żywnościowej. Prowadzimy programy edukacyjnego zapobieganiu marnowania jedzenia i racjonalnym odżywianiu. W 2014 roku Banki Żywności wsparły ponad 1,3mln osób, przekazując pomoc żywnościową do 3 800 organizacji takich jak: jadłodajnie, świetlice dla dzieci, noclegownie dla bezdomnych, hospicja, domy dla kobiet samotnie wychowujących dzieci, domy dziecka i inne.

Ze wsparcia Banków Żywności skorzystały rodziny wielodzietne, osoby bezrobotne, bezdomne, niepełnosprawne, wychodzące z nałogów i wiele innych, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Łącznie Banki Żywności przekazały ponad 47 000 ton żywności. Oznacza to pomoc żywnościową od Banków Żywności w postaci 12 tirów żywności dziennie. W Polsce 2,8 miliona osób, żyje poniżej poziomu skrajnego ubóstwa, jednocześnie 9 milionów ton żywności marnuje się. Rozwiązujemy ten paradoks.
Pomagaj z nami lub pomóż nam pomagać! bankizywnosci.pl

O programie Podziel się Posiłkiem
Od 2003 roku program Podziel się Posiłkiem realizuje misję zmniejszenia poziomu niedożywienia wśród dzieci. Dzięki takim działaniom jak Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem czy Program Grantowy, do tej pory udało się przekazać ponad 15 000 000 posiłków najmłodszym Polakom. W tym roku akcję można wesprzeć również on-line poprzez serwis charytatywni.allegro.pl. Inicjatorem programu jest firma Danone, Partnerem Strategicznym
i Organizatorem Zbiórek Żywności są Banki Żywności.
Więcej informacji o Programie Podziel się Posiłkiem znajdziesz na stronie internetowej www.podzielsieposilkiem.pl.

O Danone
Firma Danone Sp. z o.o. jest obecna w Polsce 20 lat. Jest liderem w branży świeżych produktów mlecznych. Misją firmy Danone jest, by poprzez żywność niesiemy zdrowie tak wielu ludziom, jak to możliwe. Firma od lat walczy z niedożywieniem dzieci w Polsce poprzez program Podziel się Posiłkiem i Partnerstwo dla Zdrowia (produkty Mleczny Start). Więcej www.danone.pl

O charytatywni.allegro.pl
Serwis charytatywni.allegro.pl to miejsce, które łączy zakupy online z dobroczynnością. Ta strona ułatwia internautom pomaganie, a organizacjom pozarządowym zbieranie środków na cele statutowe. Przedmioty wystawione za pośrednictwem serwisu charytatywni.allegro.pl pojawiają się na stronach allegro.pl. To największa platforma handlowa w polskim internecie, którą każdego miesiąca odwiedza średnio 12 mln użytkowników wybierających spośród 32,5 mln wystawionych ofert. Przy okazji zakupów online mogą też wesprzeć szczytny cel.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.