Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9941 miejsce

Zbiornik na gaz płynny

Gaz ziemny, czy gaz płynny? Zbiornik na własność, czy też dzierżawa?

Często bywa tak, że decydujemy się na ogrzewanie domu gazem, a potem raptem orientujemy się, że niestety, przez okolicę, w której wybudowaliśmy dom nie przebiega sieć gazociągów. Warto wiedzieć, że nie oznacza to, iż musimy zrezygnować z ogrzewania gazem. Można powiedzieć, że ma to nawet swoje plusy.

Na początek wyjaśnijmy co robić, jeśli nie możemy podłączyć się do sieci gazociągowej. Otóż, możemy skorzystać ze zbiorników na gaz płynny i taki właśnie postawić na swoim ogrodzie. Zbiornik taki można dzierżawić, lub wykupić na własność. Dzierżawiąc zbiornik, mamy pewną wygodę. Oczywiście, płacimy regularnie firmie, która udostępniła nam swój zbiornik swego rodzaju „czynsz”, a także jesteśmy skazani na tę firmę, bo staje się ona jedynym dostawcą gazu, a ceny mogą być różne. Jeśli chodzi o wspomniane wygody, to przede wszystkim, firma oddająca swój zbiornik w nasze ręce sama o niego dba, załatwia całą dokumentację, zgody na instalację, itp., a także sama pilnuje terminów przeglądów technicznych, które są w cenie dzierżawy. Mając zbiornik na własność, o wszystko troszczymy się sami, niemniej jednak, samodzielnie wybieramy dostawcę gazu płynnego, w zależności od tego, która oferta wyda nam się korzystniejsza.

Kolejnym plusem gazu płynnego jest fakt, że oczywiście ma ogólnopolski zasięg. Firmy dystrybuujące gaz, dostarczają go w każdy zakątek Polski. Co jest też zaskakujące, krajowy rynek dynamicznie się rozwija i powstaje coraz więcej firm oferujących tego typu usługi. Czy gaz płynny ma przewagę nad gazem ziemnym? Otóż tak, po pierwsze gaz płynny jest bardziej ekologiczny i cięższy od powietrza, przez co w przypadku wycieku nie rozprzestrzenia się po całym pomieszczeniu. Również w przypadku wycieku jest on w pełni bezpieczny, nie zanieczyszcza wód i gleb. Dlaczego gaz płynny? Otóż, przy niewielkim ciśnieniu łatwo przechodzi on w ciecz i spore jego ilości można przechowywać w stosunkowo niewielkich naczyniach. Gaz ziemny jest też mniej kaloryczny od płynnego, a głównym jego składnikiem jest metan, tego drugi natomiast to mieszanka propanu i butanu, z domieszką innych pochodnych gazów.

Jak wiemy, gaz płynny w Polsce w 60% importuje się ze Wschodu, w dobie napiętych relacji politycznych dostawy gazu bywają nieco mniejsze, a w skrajnym przypadku mogą być nawet przerwane. Dlatego też gaz płynny jest rewelacyjną alternatywą, tu tło polityczne właściwie nie istnieje, gaz płynny skupowany jest na europejskich giełdach, ewentualnie importowany z Norwegii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.