Facebook Google+ Twitter

Zbliża się 10 odsłona Hip Hop Kemp w Czechach

Od 18 do 20 sierpnia w Czechach, w Hradec Králové, odbędzie się największy w tej części Europy festiwal kultury Hip Hop. Koncerty najlepszych artystów ze Stanów Zjednoczonych, niesamowita atmosfera, do tego tysiące fanów hip hopu z całej Europy.

W tym roku odbędzie się 10., jubileuszowa odsłona festiwalu. Należy się zatem spodziewać wyjątkowego klimatu, w końcu nie bez powodu HH Kemp nazywany jest "Festiwalem z atmosferą".

 / Fot. Napalm filled tires, CC 2.0Tegoroczny line-up prezentuje się naprawdę dobrze. Głównym headlinerem jest duet Method Man i Redman. Meth (jak nazywają Method Mana) jest członkiem legendarnej grupy Wu - tang Clan. Redman to jeden z najlepszych i najbardziej charyzmatycznych raperów w historii. W 1999 r. wydali wspólnie album pt. "Blackout", by 10 lat później nagrać jego kontynuację "Blackout 2". Niedawno obydwaj zagrali koncert w warszawskiej Stodole.

Kolejną gwiazdą festiwalu jest Pharoahe Monch. Jest on jednym z najlepszych lirycznie raperów w Stanach. W tym roku wydał płytę w Duck Down Records pt. "W.A.R (We.Are.Renegades.)". Był członkiem legendarnego Organized Confusion (wraz z Prince Poetry).

M.O.P. (Mash Out Posse) to kolejny duet, który zagra w tym roku. Tworzą go dwaj charyzmatyczni i energiczni raperzy z Nowego Jorku, konkretnie z Brooklynu, Lil Fame i Billy Daze. Grali oni już raz na Kempie w 2007, i do tej pory koncert ten wspominany jest jako jeden z najbardziej żywiołowych w historii festiwalu. W tym roku można spodziewać się podobnego, mocnego, uderzenia.

 / Fot. Roxanne Jo Mitchell. CC 2.0Odd Future Wolf Gang Kill Em All (w skrócie OFWGKTA) to grupa młodych raperów z Los Angeles, założona przez Tylera The Creator'a, który jest jednocześnie producentem. W jej skład wchodzą, oprócz niego, raperzy Hodgy Beats, Earl Sweatshirt, Domo Genesis, Mike G, piosenkarz Frank Ocean, producenci Left Brain, Syd The Kyd i Matt Martians, a także nieudzielający się muzycznie Jasper Dolphin oraz Taco. Grupa ma mocno zwariowany i buntowniczy charakter. Ich teksty są bardzo radykalne. Można oczekiwać bezkompromisowego przekazu i niesamowitej energii podczas ich występu.

Na liście głównych występujących, jest także zespół z Europy. Mowa tu o Hocus Pocus, grupie pochodzącej z Francji. W jej skład wchodzą: 20syl (MC), Matthieu Lelièvre (gitara), Hevré Gogard (bass), Antoine Saint-Jean (perkusja) oraz DJ Greem (DJ). Muzykę grupy charakteryzuje duża różnorodność oraz inspiracje innymi gatunkami muzycznymi m.in. jazzem. Francuzi są uważani za jedną z najlepszych koncertowych grup na świecie. W tym roku gościli w Warszawie, gdzie dali niesamowity występ na festiwalu Warsaw Challenge.

Pełen listę artystów którzy wystąpią można zobaczyć na line-up

Jak co roku, tak i teraz na Hip Hop Kempie wystąpią polscy raperzy. Nasz kraj będą reprezentować Ten Typ Mes + Alkopoligamia.com (Stasiak, DJ Hubson, Głośny, Theodor, Pjus, Flow i Wdowa), Parias (Włodi,Pelson, obaj z Molesty Ewenement, oraz Eldo), donGURALesko oraz Grubson + 3oda Kru. Mes i Pariasi wydali niedawno płyty (Ten Typ Mes - Kandydaci na Szaleńców, Parias - projekt Parias) więc można się spodziewać, że zagrają część ze swojego świeżego materiału.

Hip Hop Kemp ma miejsce w Hradec Králové, niedaleko granicy polsko-czeskiej. Teren festiwalu to dawne lotnisko, które idealnie nadaje się na tego typu imprezę. Duża przestrzeń umożliwia zbudowanie całego miasteczka festiwalowego na czele ze sceną główną. Pozostałe sceny będą znajdowały się w hangarach co tylko nadaje klimatu całej imprezie.

Method Man i Redman


M.O.P.
Ante Up

Pharoahe Monch
Simon Says

Odd Future Wolf Gang Kill Em All
Orange Juice

Hocus Pocus
Hip Hop ?

Don Guralesko
Drewnianej Małpy Rock

Ten Typ Mes
Otwarcie

Parias
Bezczelni

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.