Facebook Google+ Twitter

Zbliża się 11. edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie

Fotografia w świecie mody, sekcja eksperymentalna oraz warsztaty z profesjonalnymi twórcami - tak pokrótce przedstawia się program tegorocznej edycji największego festiwalu fotograficznego w naszym kraju, który rozpocznie się 16 maja.

Logo tegorocznej edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie / Fot. Materiały organizatorówJedenasta edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie odbędzie się pod hasłem "Szykuj się!". Choć pod tym hasłem może kryć się wiele niewiadomych, to organizatorzy użyli go w kontekście świata mody widzianego przez obiektywy aparatów. Tworząc tegoroczną edycję Miesiąca Fotografii i zastanawiając się nad jego formułą, przyjęliśmy szeroką definicję mody i stylu. Jesteśmy przekonani, że codzienny strój jest równie wart uwagi jak najbardziej wysublimowane haute couture. Moda, pojmowana szeroko, z uwzględnieniem wszystkich jej kontekstów, może stanowić klucz do zrozumienia całej kultury współczesnej - tłumaczy Tomasz Gutkowski, dyrektor Miesiąca Fotografii w Krakowie.

Wśród dziesięciu wystaw głównych festiwalu, w centralnym zainteresowaniu znajdować się będzie ekspozycja Pogranicza mody, która będzie czekać na zwiedzających w Bunkrze Sztuki (pełniącym również funkcję centrum Miesiąca Fotografii w Krakowie). Pokazywane w jej ramach zdjęcia, mają szukać odpowiedzi na pytania o indywidualny styl, konformizm społeczny przy dobieraniu ubioru oraz udowodnić, że moda może być przedstawiona w innej formie, niż tą którą znamy z kolorowych magazynów.

Wśród festiwalowych znajdzie się również duża wystawa historyczna - w Muzeum Narodowym będzie to przegląd najwybitniejszych zdjęć tradycyjnego nurtu fotografii prasowej m.in. ze zbiorów Richarda Avedona, Guy'a Bourdina, Davida LaChapelle, Petera Lindbergha, Tima Walkera czy F.C. Gundlacha. Poza tym, podczas najbliższego miesiąca publiczność będzie mogła się zapoznać z przekrojową wystawą twórczości Waltera Pfeiffera, prekursora stylu fotografii mody lat 90., nieprezentowanymi dotąd zdjęciami Corinne Day z prywatnego archiwum artystki (Galeria Pauza) czy nowym spojrzeniem na twórczość klasyka polskiej fotografii mody - Tadeusza Rolke.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.