Facebook Google+ Twitter

Zbliża się 20. edycja Mayday w Katowicach. Berlin rządzi?

10 listopada w Katowicach, tradycyjnie już w Spodku, zagości dwudziesta edycja kultowej imprezy muzyki elektronicznej. Trzy sceny, DJe z całego świata, tysiące słuchaczy - w końcu jest co świętować.

 / Fot. plakatMayday obrósł już w legendy, które pewnie można by porównywać do Woodstockowych mitów. Trochę krytyki rozpasanej młodzieży, która w nieprzewidywalny sposób zabawia się na masowych imprezach, rozochocona swoją ulubioną muzyką i drugie oblicze, prawdziwi, oddani i zwariowani na punkcie dobrego grania słuchacze, którzy pielgrzymują do takich miejsc, by naładować baterie na kolejne tygodnie. Tak czy inaczej, jakiekolwiek kontrowersje nie powstają wokół kultowych imprez, Mayday przez dwie dekady pracował w Polsce na swoją wysoką pozycję - i potwierdza ją pierwszoligowym składem, który uczci tego wieczora jubileusz.

Kiedy przegląda się listę zaproszonych muzyków, rządzą Berlin i Niemcy w ogóle:
pierwszy pojawia się berlińczyk Westbam, specjalista od transowego minimalu zmiksowanego z innymi gatunkami, czyli bardzo klasyczne dla Berlina granie. Słuchając go, nie mogę się opędzić od skojarzeń z połową lat 90. i eksplozją na poły tandetnej, na poły przełomowej elektroniki.Innym mieszkańcem tego zagłębia muzyki jest Len Faki, reprezentujący twardszy rodzaj techno - bezkompromisową, brutalną, klasyczną wersję gatunku. Podobno stał się częstym bywalcem Tresor i Berghain, czyli miejsc, których nikomu, kto choć trochę zna scenę techno, nie trzeba przedstawiać.

Turntablerocker odchodzą nieco w stronę lżejszych gatunków, dryfują po turntablistycznych wodach, lubią skreczowanie i trochę połamanych, tanecznych melodii, które pod techno zdecydowanie nie dają się podciągnąć. Dj Thomilla oraz Michi 'Hausmarke' Beck poznali się w 1994 roku i od tej pory zaczęli współpracować. Wybitnie przyjemne i przystępne granie jak na bezprecedensową stolicę Niemiec.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.