Facebook Google+ Twitter

Zbliża się 54.Krakowski Festiwal Filmowy

54 Krakowski Festiwal Filmowy tuż, tuż. Ta coroczna impreza filmowa będzie w tym roku trwała w dniach 25 maja do 01 czerwca 2014 r.

Logo festiwalu. / Fot. Scan Dla przypomnienia należy wspomnieć, że Krakowski Festiwal Filmowy już wrósł w historie Krakowa. W 1961 roku powstał i nosił nazwę Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych oraz prezentował głównie dokonanie polskiej kinematografii. Został przekształcony następnie 1964 w Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych.

Z uwagi na przemiany polityczne i gospodarcze w Polsce na początku 1990 r. zaprzestano organizowanie tej imprezy filmowej. Dopiero w 1997 roku reaktywowano jako Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych podczas, którego pokazywano wyłącznie filmy produkcji zagranicznej.

Kiedy tworzono 37 edycję Festiwalu dodano do regulaminu imprezy konkurs ogólnopolskiej produkcji filmowej. Przełom kolejny nastąpił w 2001 roku jak też nazwa, która do dnia dzisiejszego nosi nazwę jako Krakowski Festiwal Filmowy.

Za swoje zasługi Krakowski Festiwal Filmowy dołączył do tego typu imprez i otrzymał akredytacje FIAFF - Międzynarodowej Federacji Producentów Filmowych), EFA -European Film Award, The Academy of Motion Picture Arts and Sciences. Z uwagi na przynależność do tak wysokich gremiów organizatorzy mają uprawnienia aby laureaci festiwalu mogli otrzyma bezpośrednio nominacje do nagród Europejskiej Akademii Filmowej, jak też Oscarów w kategoriach filmów krótkometrażowych.

Zawsze podczas tej imprezy odbywają się pokazy filmowe: różnych sekcjach konkursowych jak też pokazach specjalnych, retrospektywy twórców, pokazy tematyczne, projekcje archiwalne.

Ponadto odbywają się imprezy towarzyszące: targi filmowe, wystawy, koncerty, pokazy plenerowe, spotkanie z twórcami. Organizacja Festiwalu czyli jego przygotowanie i realizacja zajmuje się zespół w składzie: Krzysztof Gierat Dyrektor Festiwalu, Barbara Orlicz - Szczypuła Dyrektor Biura Programowego, Anna E. Dziedzic Rzecznik prasowy - PR Manager i inni. W czasie imprezy wydawana jest Gazeta Filmowa, której redaktorem naczelnym jest Rafał Romanowski.

Opracowano na podstawie otrzymanych materiałów od organizatorów.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.