Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15291 miejsce

Zbliża się 55. Rajd Olszynka Grochowska

Rajd Olszynka Grochowska jest rajdem turystycznym organizowanym od pięćdziesięciu pięciu lat przez Hufiec ZHP Warszawa-Praga-Południe. Tegoroczny rajd współorganizują również: Hufiec ZHP Warszawa-Wawer oraz ZHR Obwód Praga-Południe.

 / Fot. B. CiechomskiCelem rajdu jest przekazanie i pogłębienie wiedzy uczestników na temat bitwy pod Olszynką Grochowską.
Jedna z tras tego rajdu to trasa turystyczno-krajoznawcza. Przeznaczona jest dla instruktorów- seniorów, dawnych harcerzy a także osób cywilnych, niezrzeszonych , rodziców i dzieci oraz wszystkich zainteresowanych turystyką i historią.

Zadanie trasy turystycznej polega na odnalezieniu piętnastu miejsc związanych z powstaniem listopadowym, przy czym kolejność odnajdywania jest dowolna. Dodatkowo uczestnicy rajdu odpowiadają na pytania kwizu historycznego oraz rozwiązują krzyżówkę tematyczną z hasłem. Wszystkie zadania będą punktowane a wyniki ogłoszone na zakończeniu trasy.

Start odbędzie się w sobotę 8 marca 2014 roku po mszy świętej w kościele NSM przy pl. Szembeka (godz.9.00) i uroczystym apelu (10.00). Zakończenie pod Pomnikiem Poległych w Olszynce Grochowskiej, ok. godz.15.00 – 16.00.

Komenda rajdu serdecznie zaprasza do udziału w rajdzie. Udział w trasie turystycznej jest bezpłatny. Wszelkie informacje dotyczące zapisów i regulamin rajdu znajdują się na stronie Hufca ZHP Warszawa-Praga-Południe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Cenna inicjatywa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.