Facebook Google+ Twitter

Zbliża się 6 Sierpnia

Zbliża się wielki dzień. 6 sierpnia 2015, w Święto Przemienienia Pańskiego, w sto pierwszą rocznicę Wymarszu Ku Wolności w roku 1914, prezydent Andrzej Duda obejmie urząd.

Orzeł legionowy / Fot. P. Jakubiak24 maja, w Święto Zesłania Ducha Świętego, Andrzej Duda został wybrany na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Zbliża się wielki dzień. 6 sierpnia 2015, w Święto Przemienienia Pańskiego, w sto pierwszą rocznicę Wymarszu Ku Wolności w roku 1914, prezydent Andrzej Duda obejmie urząd. To będzie dzień rozpoczęcia wielkiego marszu, wielkiego jak ten Pierwszej Kadrowej. Tym razem szybkiego i zwycięskiego.
W radosnych dniach majowych wielu ludzi czuło, że zwycięstwo Andrzeja Dudy może być porównywane do dni sierpniowych 1980 roku. Wśród wielkich rocznic sierpniowych - 1, 6, 15 i 31 - rocznica wymarszu Kadrówki, 6 Sierpnia, skojarzy się już na zawsze z dniem objęcia prezydentury Rzeczypospolitej przez człowieka, który powiedzie nas do zwycięstwa nad szatanem w wyborach październikowych. Jak w październiku 1918 ówczesny reżim okupacyjny zaczął się rozpadać, tak obecny reżim zakończy swój niesławny żywot w dniach październikowych, ostatecznie 11 listopada, w Święto Niepodległości.
W czasie ostatniego wiecu przedwyborczego Andrzeja Dudy w Krakowie ludzie śpiewali:
„Bo lepiej byśmy stojąc umierali, niż mamy klęcząc na kolanach żyć”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pokazany orzełek, bity w Krakowie w 1914 roku, jest jednym z pierwszych orzełków "legionowych", t.j. z literą L na tarczy zamiast poprzedniej "strzeleckiej" - S.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.