Facebook Google+ Twitter

Zbliża się 9. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej

Festiwal ten jest doskonałą okazją, aby zapoznać się z najnowszymi produkcjami związanymi z kulturą żydowską. Projekcje w ramach WJFF odbywać będą się w Kinotece oraz w kinie Świt. Tegoroczna edycja dedykowana jest Agnieszce Holland i rozpocznie się 8 listopada br.

 / Fot. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej/http://www.wjff.pl/Agnieszka Holland otrzymała w tym roku Honorową Kamerę Dawida. Jak czytamy na stronie festiwalu, za "wybitną i bezkompromisową twórczość filmową poruszającą najtrudniejsze tematy".

W sekcji pozakonkursowej można będzie zobaczyć jej dwa filmy - "Gorzkie żniwa", który w 1986 roku nominowany był do Oscara oraz "Europa Europa", który zostanie wyświetlony na festiwalu jako pierwszy.

W ramach festiwalu odbywać będzie się przegląd filmów - Konkursowe Kamery Dawida. Filmy walczą o zwycięstwo w kategoriach: długometrażowe filmy fabularne (np. "Dawid", czy "Przypis"), długometrażowe filmy dokumentalne (m.in. "Koniec Eichmanna: miłość, zdrada, śmierć"), krótkometrażowe filmy fabularne (m.in. "Wspaniały dzień") oraz krótkometrażowe filmy dokumentalne (np. "Heilig" i "Mój ojciec").

Festiwal zakończy się 13 listopada. Więcej szczegółów na stronie WJFF.

Pobierz program festiwaluDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

witt
  • witt
  • 12.10.2011 14:02

Szkoda tylko, że plakat najtańszym kosztem robiony na kolanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.