Facebook Google+ Twitter

Zbliża się Etnofestiwal 2008

Już w najbliższych dniach, między 6 a 13 grudnia, odbędzie się w Łodzi impreza, przeznaczona dla wszystkich wielbicieli odkrywania “nieznanego” świata - Etnofestiwal.

Seckou Kaita - mistrz gry na korze. / Fot. Organizatorzy EtnofestiwaluPonad cztery lata temu agencja Capobrasil podjęła trud przybliżenia ludziom kultury krajów Afryki, Ameryki Łacińskiej i Południowej. Zorganizowano festiwal bogaty w liczne prelekcje, wykłady, warsztaty i koncerty. Z czasem powołane zostało do życia Centrum Kultury Studio Latino, pod którego barwami rusza trzecia już edycja tej imprezy. “Chcemy by stała się ona początkiem festiwalu, który będzie promował Łódź, jako europejskie miasto tolerancji i kultury i uczyni z niej nieformalną stolicą World Music w Europie.” - czytamy w materiałach prasowych festiwalu.

W tym roku wśród gości imprezy znaleźli się m.in. znany z ciekawych anegdot i ciętego języka podróżnik Wojciech Cejrowski, oraz propagator kultury afrykańskiej, mistrz kory (zachodnioafrykańskiej harfy) i bębnów djembe - Seckou Keita.

Podczas tegorocznego Etnofestiwalu odbędą się m.in.: warsztaty bębniarskie, pokazy i nauka capoeiry, pokazy filmów, wykłady, wieczory tematyczne i koncerty. Dokładny program jest dostępny na stronie Etnofestiwalu. Bilety można kupić w sieci Empik.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.