Facebook Google+ Twitter

Zbliża się Grand Final Independent Flair League

W przedostatnią niedzielę listopada najlepsi polscy barmani oraz zaproszeni przez organizatorów flair fighterzy z zagranicy spotkają się w Warszawie podczas finałowych rozgrywek IFL.

Oficjalne logo zawodów / Fot. Independent Flair LeagueIndependent Flair League to jedyne w Polsce niezależne ligowe zawody dla barmanów czynnie pracujących w zawodzie. Na tegoroczne zawody złożą się trzy, zakończone już, rundy eliminacyjne (w Krakowie, Jastarni i Poznaniu) oraz nadchodzący Wielki Finał w Warszawie.

22 listopada w klubie Champions (hotel Marriott) na jednej scenie spotkają się barmani z całego świata. Wśród nich najlepsi polscy zawodnicy wyłonieni podczas eliminacji (m.in. Marcin "Masakra" Osypiński i Marek Posłuszny) oraz flair fighterzy z zagranicy (m.in. Tom Dyer i Marco Canova oraz ubiegłoroczny zwycięzca - Tomasz Małek).

W jury zasiądą członkowie EvolutionBar - Michał Kośnik i Cezary Broda oraz międzynarodowi sędziowie WFA (World Flair Association) - Andy Collinson i Tug van den Bergh.

Marcin "Masakra" Osypiński - jeden z najlepszych polskich barmanów / Fot. Entertainment GroupPodczas Grand Final IFL zawodnicy będą walczyć w dwóch etapach. Dzienne eliminacje polegać będą na połączeniu Speed Flairu (przygotowanie na czas dwóch drinków z wylosowaniej puli) i Working Flairu (przygotowanie trzeciego drinka z puli w widowiskowy sposób). Podczas wieczornego finału zawodnicy będą mieli za zadanie przygotować 4 drinki w ciągu 6 minut (m.in. z zastosowaniem Perfect Serve produktów Martini i kompozycję własną z zastosowaniem napoju Schweppes).

Polski finał IFL jest jedynym polskim konkursem, który trafił do światowego Grand Slam federacji WFA. Zawody te otrzymały 4. poziom trudności na 5 możliwych (najwyższy poziom osiągnęły tylko zawody typu Flair Olimpic).

Więcej informacji - Oficjalna strona Independent Flair League

__________
Speed Flair - Przygotowanie drinka lub drinków w jak najkrótszym czasie. Na zawodach barmańskich przygotowuje się z drinki z góry ustalone lub wylosowane z listy.
Working Flair - Widowiskowa praca za barem, pokazująca umiejętności techniczne barmana w pracy ze sprzętem barmańskim. Podczas zawodów, ograniczonemu czasowo pokazowi towarzyszy oprawa muzyczna.
Exhibition Flair - Pokaz mający na celu wywołanie jak największego wrażenia na widzach. Największe znaczenie ma tu charyzma barmana, oryginalność i różnorodność pokazu oraz rytmika i płynność.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Anno, liczę na fotorelację ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.