Facebook Google+ Twitter

Zbliża się konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku. To już V edycja!

Czas najwyższy, by przypomnieć, że już niebawem rusza V edycja konkursu na Dziennikarza Obywatelskiego Roku Wiadomości24. Przeglądajcie własne teksty, by zgłosić najlepsze. Czekają atrakcyjne nagrody i prestiżowy tytuł.

Jolanta Paczkowska podczas rozmowy z Mateuszem Aleksandrowiczem. / Fot. W24Tegoroczny konkurs na Dziennikarza Obywatelskiego 2010 Roku odbędzie się w zmienionej formule. Oczywiście, nadal liczą się najlepsze materiały, bierzemy też pod uwagę wyłącznie twórczość dziennikarzy obywatelskich, opublikowaną w 2010 roku, ale... Przy doborze tekstów, filmów, zdjęć i wpisów nie decyduje w jakiej formie zostały opublikowane: w serwisie dziennikarstwa obywatelskiego, np. Wiadomości24, na blogu jakiejkolwiek platformy, czy w postaci krótkich wpisów z Blipa, Twittera lub Facebooka, jeśli tylko układają się w cykl informacji o charakterze dziennikarskim. Wszyscy są więc wtedy dziennikarzami obywatelskimi.

Mijający rok wykazał, że w każdej z tych kategorii - tekstu DO, bloga, czy szort-newsa, można tworzyć istotne treści, szybko przekazywać to, co dla społeczności, szczególnie lokalnej, jest najważniejsze; zatem naszym zdaniem wszyscy twórcy tych przekazów są dziennikarzami obywatelskimi. Piszą, by poinformować, ostrzec, doradzić, podzielić się wiedzą. Nieważne, gdzie to czynią. Ważne, by robili to dla innych.

Mieliśmy tego dowody wielokrotnie, zwłaszcza podczas tragicznych wydarzeń, w jakie ten rok obfitował - choćby nawracających powodzi, czy pełnych smutku dni po katastrofie smoleńskiej. Blogi stawały się centrami lokalnych informacji, miejscem wymiany najnowszych doniesień. Na Blipie i Twitterze warto było śledzić tych, dobrze poinformowanych...

Kolejna zmiana - finał konkursu i finałową galę zaplanowaliśmy na 14 czerwca w całkiem nowym i bardzo prestiżowym miejscu. Skąd zmiana terminu? Pewnie większość osób tę datę już kojarzy. Toż to Dzień Dziennikarza Obywatelskiego, przez nas zresztą ustanowiony. Pomysłodawcą tego święta była wszak Jolanta Paczkowska, Dziennikarka Obywatelska 2009 Roku.

Szczegóły konkursu już wkrótce.

Oto dotychczasowi zdobywcy tytułów Dziennikarzy Obywatelskich Roku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Czytelnik W24
  • Czytelnik W24
  • 04.01.2011 00:37

Panie Tomaszu, kiedy się rozpocznie ten konkurs? Chcę głosować :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy można zgłosic własne teksty samemu, czy tez powinna to zrobic osoba trzecia?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dokładnie Piotrze, właśnie tak jak piszesz , jako autor jedynych dwóch tekstów w pappierowym wydaniu miesięcznika znalazłam sie na 4 miejscu w Konkursie DO w II Edycji. Chyba były/są tak doskonałe. hehehe ;)))) że pobiły inne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie natomiast cieszy rozszerzenie formy plebiscyty ale z drugiej strony martwi to, że docenione mogą zostać osoby, które po prostu znalazły się dobrym miejscu i czasie a z prawdziwym dziennikarstwem nie wiele mają wspólnego. Proszę tylko o wzięcie tego faktu pod uwagę !

Komentarz został ukrytyrozwiń

A kto będzie zgłasza kandydatów? Jest jakiś regulamin?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie interesuje, czy będzie to jak w Konkursie Grand Press tzn : zgłasza sie
1. teksty w kategoriach,
2. osoby za ich teksty.
Czyli, w jednej wygrywa materiał jako taki , a w drugiej wygrywa Dziennikarz za teksty.
Ta sprawa jest, jak dla mnie, ciągle nie postawiona jasno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.