Facebook Google+ Twitter

Zbliża się majowa edycja Ekranu Otwartego w KINO.LAB

Już w najbliższy wtorek, 22 maja o godzinie 18, w KINO.LAB odbędzie się kolejna odsłona cyklu Ekran Otwarty, skierowanego do twórców kina niezależnego i nieprofesjonalnego.

Ekran Otwarty odbywa się w ramach programu warszawskiego KINO.LAB i
jest efektem obserwacji sytuacji polskiej i światowej sceny filmu niezależnego.

Pokazy organizowane będą raz w miesiącu w KINO.LAB, a najbliższa edycja już 22 maja o godzinie 18. Na inaugurację zaprezentowany zostanie film pt. „Miła, padnij!” w reżyserii Mai Baczyńskiej, absolwentki Akademii Filmu i Telewizji oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Dokument „Miła, padnij!” (2012) stanowi filmowy portret zmarłej w 2009 roku Teresy Lewtak-Stattler; jest to jedna z wielu ludzkich historii, którą warto zachować od zapomnienia.

Teresa Lewtak-Stattler, to 14-letnia uczestniczka zamachu na katów Warszawy Pabsta i Brauna, 15-letnia łączniczka Powstania Warszawskiego i więzień obozu Oberlangen, a także wieloletni dyrektor polskich Domów Towarowych „Centrum”, Warszawianka Roku 1977, odznaczona m.in. Krzyżem Walecznych, Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski, Krzyżem Armii Krajowej (z Londynu).

„Miła, padnij!” to nie tylko wspomnienie o wyjątkowym, zasłużonym w polskiej historii człowieku. To przede wszystkim opowieść o młodej dziewczynie dorastającej w czasach wojny, o pierwszej miłości utraconej w dramatycznych okolicznościach, o przyjaźni i poświęceniu, o trudnych wyborach, o studentce, której krok po kroku udaje się odnieść zawodowy sukces, o walczącej o syna matce, a co najważniejsze o odważnej, silnej kobiecie zmagającej się z ciężką chorobą i pewnej życiowej postawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.