Facebook Google+ Twitter

Zbliża się pierwszy Festiwal Filmów Wirusowych - VirNick 2009

W krakowskim kinie Kijów od 19 do 21 czerwca odbędzie się Pierwszy Festiwal Filmów Wirusowych VirNick. Celem imprezy jest promocja zjawiska filmów wirusowych i budowa środowiska twórców.

http://virnick.pl/ / Fot. screenFilmy wirusowe - virale - to krótkie klipy video, charakteryzujące się dużą dawką humoru i wywołujące emocje u widza. Ich specyfikę wyraża jednak forma rozpowszechniania - filmy te są udostępniane w internecie za pomocą poczty e-mail, komunikatorów, blogów, serwisów internetowych. Odbiorcy virali stają się ich nadawcami, przekazując je innym użytkownikom. Stąd nazwa filmików - ich rozprzestrzenianie się przypomina zarażanie wirusami komputerowymi. W viralach pojawiają się parodie scen z filmów i seriali. Częstymi bohaterami są politycy, aktorzy czy muzycy. Wśród filmów pojawiają się też nagrania telefonami komórkowymi
wypadków i innych ciekawych wydarzeń, których świadkami są autorzy.

Festiwal Filmów Wirusowych zaprezentuje filmy nadesłane na konkurs w dwóch kategoriach: amatorskiej i dla twórców profesjonalnych. Podział ten oddaje dwa nurty filmu wirusowego: anonimowi najczęściej twórcy-amatorzy rozpowszechniają filmy o walorach rozrywkowych, w podobny sposób udostępniane są również treści reklamowe. Szczepan Augustyn, przedstawiciel prasowy festiwalu mówi: - Na festiwal wpłynęło kilkadziesiąt filmów zarówno w kategorii amatorów, jak i profesjonalistów. Jesteśmy zadowoleni z odpowiedzi twórców "virali" na nasz konkurs. Jak na pierwszą edycję festiwalu poziom przesyłanych filmów jest dobry i mamy nadzieję, że spodobają się również publiczności. Miłym zaskoczeniem było jest dla nas to, że większość utworów oddaje charakter filmu wirusowego. Klipy są bardzo humorystyczne, wywołują emocje, tematyka jest bardzo różnorodna.

Organizatorem festiwalu jest krakowska agencja DATA PR, a współorganizatorem kino Kijów Centrum, w którym odbędzie się VirNick. Bilet jednodniowy na imprezę kosztuje 5 złotych, karnet na trzy dni - 10 złotych. W trakcie festiwalu obok przeglądu najlepszych nadesłanych filmów będzie można obejrzeć etiudy studentów Krakowskiej Szkoły Filmowej, wysłuchać wykładu na temat marketingu wirusowego i wziąć udział w panelach dyskusyjnych. Do rozmów panelowych zaproszeni zostali m.in.: eksperci z dziedziny marketingu wirusowego, reżyserzy filmowi, specjaliści ds. marketingu internetowego. - W piątek zaplanowaliśmy pokazy artystów, między innymi Akademii Tańca "Shock Mode" z finalistą I edycji programu You Can Dance, Mariuszem Jasuwienasem. W sobotę odbędą się projekcje filmów zakwalifikowanych do konkursu oraz panele dla profesjonalistów. Dla amatorów zaplanowaliśmy w niedzielę warsztaty filmu krótkometrażowego, które poprowadzą wykładowcy Krakowskiej Szkoły Filmowej - przedstawia atrakcje festiwalowe Szczepan Augustyn.

W obu kategoriach konkursu zostaną przyznane po trzy nagrody. Wyróżnieni otrzymają nagrody rzeczowe i pieniężne. Jury konkursu przyzna także Grand Prix dla amatora, którego laureat zdobędzie dwuletnie stypendium na kierunek filmowy w Krakowskiej Szkole Filmowej o wartości 13800 złotych.

Organizatorzy planują kontynuację festiwalu w przyszłych latach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.