Facebook Google+ Twitter

Zbliża się Sopot Art&Fashion Festiwal. Moda, sztuka i... Andrzej Wajda nad polskim morzem

Impreza Sopot Fashion Days zmieniła formułę i już 8 sierpnia zobaczymy ją w zupełnie nowej odsłonie. Serce polskiej mody i sztuki zabije w Sopocie. Pojawi się też Andrzej Wajda, ale w innej roli niż ta, z której go znamy.

 / Fot. print screen„Sopot Art & Fashion Week to pierwsza tego typu impreza w Polsce, która łączy świat sztuki i mody pod pięknym, nadmorskim niebem” - piszą organizatorzy. Ze względu na potrzeby wydarzenia, najpiękniejsza przestrzeń nadmorskiego kurortu przemieni się w specjalnie zaaranżowane strefy. Okolice mola i sąsiadująca z nim plaża, przerodzi się w miejsce pokazów i wystaw. Program zorganizowano tak, by współgrał z sobą, a najważniejsze wydarzenia nie nachodziły na siebie. Choć to dopiero pierwsza edycja, już teraz festiwal może pochwalić się obecnością znanych przedstawicieli polskiej sztuki i mody.

W Strefie Sztuki na zainteresowanych czeka wiele atrakcji. Program obfituje w liczne wernisaże, seminaria, spotkania z artystami i performance'y artystyczne. Nie lada wydarzeniem jest wystawa rysunków reżysera Andrzeja Wajdy z cyklu "Reżyser rysuje". Od 10 sierpnia będzie można ją oglądać w bibliotece Sofitel Grand Hotelu. Inna osobistość świata kultury to Joanna Saragata. Nad morzem pokaże wystawę "Kobieta na plaży" zainspirowaną ciałem kobiety i złotem. Strefę wspiera Zatoka Sztuki, która w ramach festiwalu udostępni obrazy związane z Domem Aukcyjnym Abbey Mouse. Znajdziemy dzieła takich twórców jak m.in. Szymon Urbański czy Maciej Wieczerzak.

Na wszelkich fanatyków mody czeka Strefa Mody. W trakcie dwóch głównych dni festiwalu (9 i 10 sierpnia) sopockie molo zamieni się w wybieg i scenę dla kolekcji polskich projektantów. Plich, Kaja Śródka z marką The Frock czy Rina Cosack - to tylko niektóre nazwiska. Finałowe pokazy należeć będą do znanych już przedstawicieli polskiej mody: Zuo Corp i Agnieszki Maciejak. Zaprezentują oni przygotowane z myślą o sopockim wydarzeniu, specjalne kreacje. Organizatorzy nie zapomnieli też o dopiero początkujących twórcach. Poza prezentacjami w trakcie przerw, będą oni mieli szanse nawiązać kontakt z klientami i przedstawicielami mediów w wydzielonej przestrzeni.

Strefa Chillout to centrum całego festiwalu. To tu do późnych godzin nocnych kumulować się będą najważniejsze wydarzenia. Poza przyjemnym miejscem do odpoczynku, znajdziemy też wernisaże fotograficzne, letnie pop-up story czy strefę wi-fi. Koniec dnia zwieńczą wieczorne after-party, organizowane przy współpracy z partnerami. O końcową imprezę i muzyczną oprawę na niej zadbają Fashion Magazine i radio Chilli Zet. Ostatnie tchnienia festiwal wyda 18 sierpnia.
Wszyscy zainteresowani mogą wygrać zaproszenia na Sopot Art&Fashion na portalu aletrendy. Konkurs trwa do 7 sierpnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.