Facebook Google+ Twitter

Zbliża się Światowy Dzień Uśmiechu

  • Kat K
  • Data dodania: 2010-09-15 17:10

Już 1 października odbędzie się 11 Światowy Dzień Uśmiechu. W tym dniu, każdy z nas Polaków, powinien udowodnić, że w naszym kraju żyją nie tylko ponuraki i smutasy, ale też ludzie weseli i uśmiechnięci.

Na pomysł zorganizowania Światowego Dnia Uśmiechu, wpadł w 1999 roku Harvey Ball, artysta, który w 1963 r. stworzył słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Z początku słoneczko było symbolem radości i dobrej woli, ale z biegiem lat stało się coraz bardziej skomercjalizowane. Wtedy właśnie Ball zaczął myśleć o zorganizowaniu akcji, która ukaże ludziom pierwotne znaczenie znaczka.

Od 1999 roku Światowy Dzień Uśmiechu, organizowany jest w każdy pierwszy piątek października. Pierwsza edycja odbyła się 1 października w mieście Worcester w stanie Massachusetts i od razu przyciągnęła uwagę światowych mediów. W tym roku pierwszy piątek października także wypada 1 dnia tego miesiąca.

Poprzez tę akcję Ball starał się pokazać, że pomimo problemów, które utrudniają nam życie, potrafimy wykrzesać z siebie odrobinę energii, aby uśmiechnąć się na widok choćby małego promyka słońca, dającego nam nadzieję, że kiedyś może być lepiej. Dlatego właśnie nawet po śmierci pomysłodawcy w 2001 roku akcja jest organizowana ku pamięci Balla, a także po to, aby nie zapominać, że czasem uśmiech cieszy bardziej niż niejedno dobro materialne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.