Facebook Google+ Twitter

Zbliża się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W dniach 25 lutego – 2 marca zainteresowani uzyskaniem pomocy będą mogli zgłaszać się do Ośrodków Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, dyżurujących na terenie kraju.

źródło: http://www.zyjbezpiecznie.policja.pl/portal/zb/836/84209/Tydzien_Pomocy_Osobom_Pokrzywdzonym_Przestepstwem.html / Fot. Policja.pl Idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw zrodziła się w 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości. Jest związana z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. Inicjatywa ta ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. W tym roku partnerzy projektu postanowili zmienić nazwę na Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - tak, by zapobiec wiktymizowaniu osób zgłaszających się po informację do Ośrodków.

Dyżury będą miały charakter interdyscyplinarny. W organizację obchodów – poza Ministerstwem Sprawiedliwości - aktywnie włączyły się: Prokuratura Generalna, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji, Krajowa Rada Kuratorów, Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Rada Radców Prawnych, Komenda Główna Straży Granicznej i Krajowa Rada Komornicza.

Szczegółowe informacje na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości: http://ms.gov.pl/pl/informacje/news,4709,tydzien-pomocy-osobom-pokrzywdzonym-przestepstwem.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W czasie tego tygodnia powinno się pamiętać o krzywdzicielach - oni też stali się pokrzywdzonymi w skutek wychowania między innymi uczącymi przemocy mediami, politykami czy przywódcami religijnymi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.