Facebook Google+ Twitter

Zbliża się X Konfrontacja Sztuk Walki

Już 12 grudnia w Warszawie odbędzie się dziesiąta jubileuszowa Konfrontacja Sztuk Walki. Impreza na Torwarze ma być ostatnią rozgrywaną w formule turnieju.

Słów kilka o MMA i KSW


Łukasz „Juras” Jurkowski, zdobywca Pucharu Świata taekwon-do w 2004 r. i komentator walk K-1 zapytany przez Wiadomości24.pl o to, jak najkrócej scharakteryzowałby MMA odpowiada: „MMA, czyli Mixed Martial Arts (Mieszane Sztuki Walki) to swoista hybryda wszystkich sportów walki. Połączenie boksu, zapasów, kickboxingu, judo i brazylijskiego jiu-jitsu. Walka, gdzie regulamin jest ograniczony do minimum. Można uderzać, kopać, stosować rzuty oraz zakładać dźwignie i duszenia w parterze. Bardzo otwarta formuła walki, przez co bardzo widowiskowa."

Juras zaznacza też, że: „Konfrontacje Sztuk Walki wyznaczyły pewien wysoki poziom w organizacji gal MMA, a co za tym idzie coraz lepsi zawodnicy przyjeżdżają walczyć w Polsce. Nasi fighterzy rozwijają się w bardzo szybkim tempie i na rynku mamy już kilka nazwisk,które spokojnie poradzą sobie na światowych galach MMA.”

W tym roku Jurkowski, zamiast walki w ręcz wybrał fotel komentatora X Konfrontacji Sztuk Walki. Pytany przez nas o przyczyny takiej decyzji tłumaczy swój wybór bardzo intensywnym rokiem startowym: – „Od 4 lat jestem w ciągłym cyklu przygotowań do następnych walk. Postanowiłem, że do końca roku odpocznę i wyleczę do końca zaległe kontuzje.”

X Konfrontacja Sztuk Walki


Jubileuszowa impreza odbędzie się 12 grudnia na warszawskim Torwarze. Podczas tegorocznej gali wystąpi wielu znamienitych fighterów. W pierwszej ekstra walce, zawodnik KSW Team – Antoni Chmielewski zmierzy się z Rodneyem Faverusem. Holender z „Team Hardcore” ma na swoim koncie między innymi walkę ze sklasyfikowanym jako numer jeden z Europie Mikko Rupponenem. Od grudnia 2006 roku nie wygrał jednak żadnego pojedynku.

Przeciwnikiem drugiego z naszych zawodników – Krzysztofa Kułaka będzie Michael Knaap. Rywal Polaka stoczył w formule MMA 38 walk, z czego po 25 z nich sędzia uniósł jego ręce w górę. Knaap to młody zawodnik (dwadzieścia cztery lata) dobrze znany w świecie Mixed Martial Arts.

Trzecią ekstra walkę stoczą Maciej Górski oraz reprezentant Słowenii Bojan „Zelva” Kosednar. Nasz południowy sąsiad odbył 8 walk. Z czego w 6 odniósł zwycięstwo. Mimo młodego stażu w formule MMA, uważany jest za jednego z najlepszych zawodników w Europie.

Ostatni, czwarty pojedynek należał będzie do Jana Błachowicza i Maro Peraka, obecnym mistrzem wagi półciężkiej, dobrze znanym fanom organizacji WFC. Zawodnik klubu Trojan Gym jak dotąd pozostaje niepokonany.

Oprócz ekstra walk stoczone zostaną także pojedynki w formule turniejowej. Wystąpią w nich następujący zawodnicy: Matteo Minonzio, Łukasz Woś, Dave Dalgliesh, Matias Baric, Michał Fijałka, Petr Ondrus, Antony Rea oraz Aleksander Radosavljevic.

Oficjalna strona KSW: www.konfrontacja.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

opisy zawodników z zagranicy które zawsze ciężko znaleźć ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.