Facebook Google+ Twitter

Zbliża się XII Międzynarodowa konferencja w Zabrzu

Dniach 21 - 22 maja na terenie Cechowni przy ul. Hagera 41 Zabrzu odbędzie się XII Międzynarodowa Konferencja Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego. Hasłem obecnej edycji jest Kultura, sztuka i przedsiębiorczość w przestrzeni przemysłowej.

Nowe logo konferencji. / Fot. Scan Organizatorami obecnej Poprzednie logo konferencji. / Fot. Scan edycji jest Polska Izba turystyki i od samego początku konferencji Miasto Zabrze. Partnerami są: Międzynarodowe Centrum Dokumentacji i Badań nad Dziedzictwem Przemysłowym dla Turystyki - Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Instytut Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

Podstawowym założeniem konferencji to przegląd dotychczasowych doświadczeń w temacie wykorzystania przestrzeni po przemysłowej dla potrzeb kultury i sztuki, a tym samym podniesienie atrakcyjności turystyki na takich regionach.

Zawsze ma to być cyt.
... platforma służąca ułatwieniu i inspirowaniu kontaktów - z jednej strony między gestorami dziedzictwa przemysłowego, przedstawicielami władz z różnych szczebli, twórcami i instytucjami kultury, światem akademickim i eksperckim oraz z drugiej - z organizatorami turystyki i innymi przedsiębiorcami, którzy zaangażowali się w te działania w przestrzeni przemysłowej - lub też byliby gotowi je podjąć. Działania te mogą korespondować ze wskazaniami, wnioskami i propozycjami środków, które w tej dziedzinie zostały sformułowane przez społeczność międzynarodową....

Poszczególnym sesją są podporządkowane takie tematy jak cyt. :

1. Wkład dziedzictwa przemysłowego, materialnego i niematerialnego, do kultury, sztuki i dialogu społecznego.
2. Doświadczenia w tworzeniu oferty dla turystyki - atrakcyjność, kreatywność, przedsiębiorczość, bariery, historia sukcesów i porażek.
3. Współpraca, współdziałanie i partnerstwo w tworzeniu oferty turystyki kultury w przestrzeni przemysłowej.

Najnowsza wersja programu konferencji jest na stronie www.zabrzewsercuslaska.pl .

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.