Facebook Google+ Twitter

Zbliża się XVII Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny

W dniach 1-19 października odbędzie się bardzo ciekawa impreza muzyczna - XVII Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny. Dziewiętnaście koncertów zagranych zostanie w Opolu, sześć w Katowicach, trzy we Wrocławiu i dwa w Gliwicach.

Pałeczki perkusyjne. / Fot. Mirosława Kasowska Imprezę tą uznaje się za największą tego typu w Polsce, a niekiedy i w Europie Środkowej. Zgodnie z wieloletnią tradycją składa się ona z wielu koncertów światowej sławy muzyków oraz warsztatów i konkursów dla młodzieży grającej na instrumentach perkusyjnych. Interdyscyplinarność festiwalu powoduje, że zainteresowani są nim zarówno miłośnicy muzyki klasycznej czy etnicznej jak i fani rocka.

To unikalne wydarzenie, na trwałe wpisane już do kalendarza europejskich imprez kulturalnych, każdego roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko publiczności, ale i samych artystów, dla których wystąpienie podczas festiwalu jest prestiżowym wyróżnieniem i zaszczytem. Gwiazdy, które pojawią się w tym roku to: Serbo-Niemiec Nebojsa Jovan Żivković oraz Amerykanie: – Nick D’Virgilio, Terry Bozzio, Mark Ford, Rod Morgenstein, Jordan Rudess, Chester Thompson, Johnny Rabb, Tony Levin, Pat Mastelotto, Michael Bernier oraz jedyna w tym gronie kobieta Terry Lyne Carrington.

Dyrektorem imprezy, która po raz pierwszy odbyła się w 1988 r. jest Wojciech Lasek, pomysłodawca przedsięwzięcia. Dwadzieścia lat temu, gdy impreza się rodziła, był on dyrektorem i nauczycielem klasy perkusji Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Opolu.

Organizatorem tegorocznej edycji jest Polskie Stowarzyszenie Perkusyjne współpracujące z tym zakresie z: Urzędem Miejskim w Opolu, Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego, Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego, Urzędem Miasta Gliwice, Filharmonią Opolską, Państwową Szkołą Muzyczną w Opolu oraz Centrum Edukacji Artystycznej.

Imprezie patronują: Marszałek Województwa Opolskiego – Józef Sebesta, prezydent Miasta Opola – Ryszard Zembaczyński, Wojewoda Opolski – Ryszard Wilczyński i Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Bilety na festiwalowe koncerty kosztują 5, 10, 20, 30, 40 i 50 zł, a kupić je można w sklepach muzycznych Ragtime oraz w systemie Eventim. Więcej szczegółów znaleźć można na stronie festiwalu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

no i perkusista też musi być niezły;-))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry gitarzysta;-) to bardzo wiele, potem tylko dobry vokal, bo z tym nie lada kłopoty...

a basista znajdzie się sam , dobrych basistów nie brakuje;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry perkusista to połowa sukcesu na rynku muzycznym.Oczywiście można zastąpić perkusiste elektronicznie zwłaszcza w tworzeniu kompozytorskim ale trzeba póżniej to zagrać np. na koncercie.
Można też improwizować na scenie a to nie łatwa sztuka gdyż trzeba wykazać się własną inwencją i nie małą wypbrażnią.Tak czy inaczej impreza napewno będzie ciekawa a poszukiwanie rytmów i dżwiękow perkusyjnych zawsze inspirowało muzyków.Może warto zahladnąc na myspace.com/elvenempire do muzyka,ktory zetknął się kiedyś z muzyką perkusyjną w poszukiwaniu inspiracji do swoich utworow.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.