Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16286 miejsce

Zbliżają się obchody rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Poznań, jak co roku, przygotowuje się do grudniowych obchodów swojego święta. Organizatorzy zdradzili wczoraj kilka szczegółów dotyczących tegorocznych planów.

 / Fot. Matylda CzypickaJak co roku na 27 grudnia zaplanowano część oficjalną wydarzenia - uroczystości pod Pomnikiem Powstańców oraz mszę świętą w kościele Farnym. W gestii Grolmana jest przygotowanie inscenizacji, która choć nakładem finansowym i rozmachem będzie ustępować zeszłorocznej, to emocji dostarczy zapewne wiele. W tym roku oprócz przejęcia koszar VI Pułku Grenadierów, zrekonstruowane zostanie życie poznańskich ulic z początków XX wieku. Zaangażowano w tym celu około 100 aktorów, w tym młodzież szkolną.

W związku, że obchody 90. rocznicy zostały uhonorowane I nagrodą w konkursie Złote Formaty, w kategorii Wydarzenie, promocja tegorocznych uroczystości ma większy zasięg. Oprócz reklamy w Poznaniu, billboardy i plakaty na wiatach zobaczą mieszkańcy m.in. Krakowa, Wrocławia czy Trójmiasta. W stolicy na stacjach metra emitowany będzie specjalnie przygotowany spot. Organizatorzy mają nadzieję, że takie działania przyciągną warszawiaków na obchody rocznicy pod Grób Nieznanego Żołnierza oraz na Powązki, gdzie mszę poprowadzi arcybiskup Kazimierz Nycz.

Program obchodów:

27 grudnia, Poznań

Plakat promocyjny obchodów 91. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Będą rozwieszone w wielu miastach Polski, w tym w Warszawie / Fot. 27grudnia.pl11.00 - uroczystości przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich, po uroczystości przemarsz do Fary, na trasie składanie kwiatów pod tablicami pamiątkowymi Franciszka Ratajczaka, Dowódców Powstania Wielkopolskiego, Ignacego Jana Paderewskiego i Pomnikiem 15. Pułku Ułanów Poznańskich.
12.45 - msza święta w intencji Powstańców Wielkopolskich - Kościół Farny
14.30 - inscenizacja Powstańcza - Plac Wolności
18.00 - pieśni patriotyczne i kolędy - koncert Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki”, pod dyrekcją prof. Stefana Stuligrosza - Aula UAM w Poznaniu.

28 grudnia, Warszawa

13.00 - uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza - Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego
15.00 - złożenie wiązanek na mogiłach Powstańców Wielkopolskich - Cmentarz Wojskowy na Powązkach.

Więcej informacji na stronie organizatorów 27 Grudnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.