Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18990 miejsce

Zbrodnia prawie doskonała. Monika Całkiewicz, Iwona Schymalla

Współautorzy: Marta Wróbel

Książka mówi o przestępczości, zabójstwach, dochodzeniach, sprawach sądowych, pracy prokuratora i policji, metodach wykrywania przestępstw etc.

 / Fot. Materiały wydawnictwaJest więc idealną lektura dla wszystkich pasjonatów wiedzy o przestępczości oraz miłośników seriali kryminalnych.

Wywiad Iwony Schymalli z prof. Moniką Całkiewicz bardzo wyczerpująco porusza nie tylko kwestie zbrodni, czyli morderstw o szczególnym okrucieństwie. Dodatkowo szczegółowo tłumaczy jak działa polski system sprawiedliwości oraz jaka jest natura najczęściej popełnianych w naszym kraju przestępstw.

Bardzo podoba mi się zabieg w którym Całkiewicz, bez ujawniania danych osobowych osób których dotyczą szczegóły powołuje się w wielu przypadkach na prawdziwe wydarzenia i przypadki. Są one tak niesamowite, że trudno w nie uwierzyć.

Na wywiad składa się trzynaście rozdziałów podzielonych tematycznie. Rozdziały te mówią o: genezie zbrodni, badaniu miejsca przestępstwa, różnicach między przestępczością w Polsce a np. w Stanach Zjednoczonych oraz tajemnicach Archiwum X.
Pani profesor swoje doświadczenie, którym dzieli się w książce zdobywała długimi latami podczas badań miejsc zbrodni co dało jej bardzo dużą wiedzę na temat mechanizmów działania przestępców.

Książkę „Zbrodnia prawie doskonała” można czytać rozdziałami, fragmentami, ale też całościowo, bo jest pisana w przystępny i bardzo obrazowy i plastyczny sposób. Jednocześnie dobrze naświetla wszelkie za i przeciw w prawie karnym, sądownictwie, śledztwie, zbrodni.

„Zbrodnia prawie doskonała” to książka, która spodoba się wielu osobom. Szczególnie tym którzy studiują prawo lub zamierzają podjąć takie studia, powinny przeczytać ją, by poznać tajniki pracy prokuratora i sądu. Natomiast Ci, którzy lubią czytać kryminały i oglądać seriale kryminalne pozwoli im to na posiadanie dużej wiedzy która przyczyni się do demaskowania kłamstw w filmie.

Dziękujemy wydawnictwu PWN za egzemplarz książki do recenzji.

 / Fot. Materiały wydawnictwa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.